راه و شهرسازیمجله خبری

نیاز به سکونت حداقل ۲ میلیون نفر برای توسعه سواحل مکران

به گزارش ساختمان آنلاین:  به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی در همایش سالانه مدیران سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اهمیت حوزه بنادر در سیاست‌های راهبردی توسعه کشور گفت: در سال ۱۴۰۱ باید برای بروز کردن تجهیزات مورد نیاز در حوزه بنادر فعالیت جدی انجام دهیم. ظرفیت تخلیه و بارگیری ۶، ۷ میلیون TEU در کشور را داریم، ولی به سبب فرسوده بودن تجهیزات، فعلاً امکان این میزان تخلیه و بارگیری در بنادر کشور وجود ندارد.

وی بر نقش بنادر در بهبود وضعیت ترانزیت کالا در کشور تاکید کرد و با اشاره به صادرات حدود ۲۵ میلیون تن سنگ آهن از روسیه به هند، گفت: اگر بتوانیم نیمی از این میزان صادرات کالای روسیه به هند را از طریق ترانزیت و به صورت ریلی حمل و مشکلات مربوط به پسکرانه‌هایمان را حل کنیم، سالیانه ۶، ۷ میلیارد دلار فقط از این طریق درآمد برای کشور کسب خواهیم کرد. حل مشکلات مربوط به ترانزیت به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

قاسمی با اشاره به اهمیت توجه به توسعه سواحل مکران، افزود: برای توسعه سواحل مکران نیاز به سکونت حداقل ۲ میلیون نفر در این نواحی است که این انتقال جمعیت امکان پذیر است. در همین راستا ۲ شهر را طراحی کرده‌ایم که در حال ساخت آن‌ها هستیم، یکی شهر بریس و دومی هم شهر مکران که کارهای خوبی به لحاظ زیرساختی در این زمینه انجام شده است و امیدواریم این اقدامات بتواند برای کشور مایه خیر و تحول باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا