فن آوری های ساختمانیمجله خبری

سیاره مریخ قابل سکونت‌تر خواهد شد

به گزارش ساختمان آنلاین: این سیاره در حال حاضر فاقد یک میدان مغناطیسی قوی است و ایجاد یک میدان مغناطیسی می‌تواند تنها گزینه‌ای باشد که امکان حیات در مریخ را قوی‌تر می‌کند. البته چیزهای زیادی برای باز کردن این ایده وجود دارد، اما در صورت موفقیت، سیاره سرخ را قابل سکونت‌تر می‌کند.

زندگی در مریخ چندین سال بوده که هدف بشریت بوده است. از آن زمان، ما هزاران چیز را در زیر سطح سیاره کشف کرده‌ایم. ما همچنین تعداد زیادی مریخ‌نورد و ماشین‌های دیگر را برای بررسی سطح آن فرستاده‌ایم. با وجود همه چیزهایی که در مورد سیاره سرخ می‌دانیم، هنوز اما چیزهای زیادی برای تعیین اینکه آیا می‌شود مریخ را قابل سکونت کرد، وجود دارد.

یکی از نخستین کارهایی که باید انجام دهیم این است که به دنبال ایجاد محیطی امن برای زندگی و شکوفایی انسان باشیم. در حالی که برنامه‌هایی برای شکل‌گیری زمین وجود دارد، اگر می‌خواهیم زندگی در مریخ را به واقعیت تبدیل کنیم، به یک مَگنِتوسفِر مانند آنچه در زمین داریم نیاز خواهیم داشت. این میدان مغناطیسی به محافظت از سطح سیاره در برابر بادهای شدید خورشیدی کمک می‌کند؛ مانند بادهایی که دانشمندان معتقدند به ایجاد حیات در زمین کمک کرده است.

یک میدان مغناطیسی قوی از سطح مریخ محافظت بیشتری می‌کند. با وجود یکی، می‌توانیم شروع به ساختن مستعمرات کنیم و اکتشاف خود را در این سیاره گسترش دهیم. متأسفانه، گفتنش بسیار ساده‌تر از انجام آن است.

بر اساس مطالعه اخیر، دانشمندان طرح جدیدی را برای چگونگی ایجاد میدان مغناطیسی مصنوعی در اطراف مریخ ارائه کرده‌اند. ایده اصلی استفاده از ذرات باردار برای ایجاد حلقه‌ای در اطراف سیاره سرخ است. دانشمندان می‌خواهند این کار را با یونیزه کردن ذرات فوبوس، بزرگ‌ترین قمر مریخ انجام دهند. فوبوس هر هشت ساعت یک بار به دور مریخ می‌گردد. این بدان معناست که یک حلقه ثابت از ذرات باردار در اطراف سیاره ایجاد می‌کند.

سپس دانشمندان می‌خواهند ذرات را شتاب دهند تا آنچه را که آنها چنبره پلاسما می‌نامند در امتداد خط مدار ماه ایجاد کنند. این از نظر تئوری باید یک میدان مغناطیسی به اندازه کافی قوی ایجاد کرده تا از حیات در مریخ در برابر بادهای خورشیدی و چیزهای دیگر محافظت کند.

مشخص نیست که این میدان برای فعالیت به چه مقدار انرژی نیاز دارد. با این حال، دانشمندان می‌گویند که در حال حاضر بهترین زمان برای ارائه ایده‌های جدید است. اگر هر یک از این ایده‌ها مثمرثمر باشد، می‌توانیم در نهایت با شانس بیشتری برای موفقیت زندگی در مریخ مواجه شویم.

همشهری آنلاین

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا