اخبار ساختمان آنلاینراه و شهرسازیمجله خبری

اجرای ناقص قانون شناسنامه فنی و ملکی از سوی شهرداری‌ها

به گزارش ساختمان آنلاین،  در این مورد شهاب سعادت نژاد ریاست انجمن سازندگان می گوید: یکی از موارد بسیار مهمی که قبل از صدور پایانکار باید انجام شود صدور شناسنامه فنی و ملکی است که از اهم موارد آن صدور بیمه تضمین کیفیت و تهیه نقشه های ازبیلت ساختمان و پر کردن مشخصات فنی ساختمان‌ها و مشخص شدن طراح و ناظر و مجری و عوامل ساخت و استاندارهای مربوط به مصالح ونتایج  آزمایشات مربوطه است تا مصرف کننده نهایی اطلاعات کاملی از ساختمان خریداری شده داشته باشد.
وی یادآورشد: متاسفانه اجرای این امر مهم توسط شهرداری ها به صورت کامل انجام نمی شود و در بسیاری از ساختمان‌ها بدون داشتن شناسنامه فنی و ملکی پایانکار صادر می‌شود. البته هم اکنون و با پیگیری‌های انجام شده این امر مهم توسط سازمان نظام مهندسی استان تهران در حال انجام است وبرای  ساختمان‌ها بعد از اتمام عملیات ساخت توسط مجریان ذیصلاح  باید شناسنامه فنی و ملکی صادر شود و با مهندسان و شرکت هایی که بدون شناسنامه فنی و ملکی پایانکار ساختمان‌ها را ارائه می‌کنند بر خورد می شود.
وی تاکید کرد: از دیگر مزایای صدور شناسنامه فنی و ملکی نقشه های ازبیلت در ۴ رسته است که بهره برداران می توانند در زمان نیاز از مشخصات کامل سازه و معماری و مکانیک و برق اطلاع داشته باشند و حتی در زمان بحران و یا اتفاقاتی  مانند سیل و زلزله و آتش سوزی می توان  از نقشه ها که هم به صورت فیزیکی در اختیار مالکین است و هم در سامانه های سازمان نظام مهندسی آرشیو می شود و به راحتی در اختیار مالکان می باشد می توان  استفاده کرد.
2/5 - (1 امتیاز)

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا