راه و شهرسازیصنایع ساختمانیمجله خبری

زمان صدور پروانه ساختمان چگونه کاهش می‌یابد؟

به گزارش ساختمان آنلاین:  علیرضا زاکانی در حاشیه پویش قرار خدمت در منطقه ۱۳ درباره زمان صدور پروانه ساختمان اظهار کرد: صدور پروانه بر اساس قانون در هفت روز باید صادر شود؛ این قانون مربوط به سال ۱۳۷۱ است؛ اما امروز پیچیدگی های صدور پروانه ساختمان شرایط را به سمتی برده که فقط خود شهرداری دخیل نیست بلکه فراتر از شهرداری، دستگاه های دیگر هم دخیل هستند که اطلاعات آنها برخط و به روز نیست و ما مجبور هستیم استعلام کنیم. امروز شرایط به گونه ای است که به طور میانگین تا ۱۰ ماه زمان می برد تا یک پروانه صادر شود.

شهردار تهران افزود: تصمیم این است که این ۱۰ ماه را با حفظ همه دقتها و بدون آسیب به امنیت و سلامت مردم و با تاکید بر استحکام بنا به دو ماه کاهش دهیم.

وی درپاسخ به پرسشی درباره اصلاح قانون در این موضوع گفت: نیازی به اصلاح قانون نیست چراکه زمان صدورپروانه را از ۱۰ ماه به ۲ ماه کاهش می دهیم و اگر همه دستگاه ها اطلاعات شان را برخط کنند حتی در نصف روز می توان پروانه ساختمانی را صادر کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا