راه و شهرسازیصنایع ساختمانیمجله خبری

فناوری‌های نوین صنعت ساختمان به خدمت طرح نهضت ملی مسکن‌ می‌آید

به گزارش ساختمان آنلاین:  فرهنگ فرحبد رییس بخش مهندسی سازه و ابنیه فنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بخشی از مهمترین فعالیت‌های آن مرکز را در بخش مهندسی سازه برشمرد.

رییس بخش مهندسی سازه و ابنیه فنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: انجام مطالعات آزمایش‌های پژوهشی روی سیستم‌ها و فعالیت‌های نوین ساختمانی (برخی از بلوک‌های بتنی سبک جدید) و ارزیابی رفتار لرزه‌ای آن‌ها، انجام مطالعات پژوهشی روی سیستم‌های پیش‌ساخته جدید از نوع سیستم‌های بتن آرمه دیوار باربر که هنوز مطالعات پژوهشی آنها ادامه دارد و مقرر است تا برای ساختمان‌های یک تا دو طبقه استفاده شود. همچنین یکسری ارزیابی‌ها در خصوص سیستم‌ها و فناوری‌های نوین ساختمانی و سیستم‌های سازه‌ای و صدور نظریه فنی برای آنها و ارزیابی و صدور گواهی‌نامه‌های فنی برای برخی از محصولات و فناوری‌های نوین ساختمانی بخشی از فعالیت‌هایی است که بخش مهندسی سازه و ابنیه فنی در سال جاری در دستور کار قرار داد.

فرحبد با اشاره به اینکه گواهینامه فنی برای محصولات ساختمانی صادر می‌شود، افزود: وقتی اجزای سازه نمونه‌برداری می‌شود مورد ارزیابی و اعتبارسنجی قرار می‌گیرد که چنانچه امتیاز موردنیاز را کسب کند برای آن اجزای سازه‌ای گواهینامه فنی صادر می‌شود.

وی در خصوص برنامه‌های سال جاری نیز در بخش مهندسی سازه و ابنیه فنی اعلام کرد: توسعه فناوری‌های نوین در صنعت ساختمان یکی از دستورکارهای مهمی است که در برنامه قرار دارد. با توجه به برنامه‌ای که برای طرح نهضت ملی مسکن در دستور کار است قطعا در همراهی با این نهضت، برنامه‌های سال آتی به بررسی و تکمیل متقاضیانی مربوط می‌شود که می‌خواهند سیستم سازه‌ای و ساختمانی خود را مجهز به فناوری‌های نوین کنند.

رییس بخش مهندسی سازه و ابنیه فنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی همچنین بخشی از برنامه‌های پیش‌روی آن بخش را در سال جاری تکمیل مطالعات باقیمانده پژوهشی بخش مهندسی سازه و ابنیه فنی عنوان و تاکید کرد: از فناوری‌های نوین صنعت ساختمان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن استفاده خواهد شد.

فرحبد توضیح داد: در همراهی با دولت برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن، پیشنهادهای مرکز در خصوص مهندسی سازه و ابنیه فنی به وزارتخانه اعلام شده است که این پیشنهادها می‌تواند منجر به سرعت در ساخت، کاهش هزینه و افزایش کیفیت شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا