مجله خبریبورس و بازار

قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد تهران؛ متری ۱۰۲ میلیون!

قیمت یک خانه ۱۰۰ متری در یوسف‌آباد به‌طور متوسط ۱۰ میلیارد و ۲۲۰ میلیون است؛ ۵۶ درصد بیشتر از تیرماه پارسال

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از فرارو، قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد تهران با کاهش دو درصدی درمقایسه با ابتدای سال به متری ۱۰۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. این عدد براساس میانگین ارقام پیشنهادی فروشنده‌ها در پلتفرم‌های خریدوفروش مسکن محاسبه شده و شامل همه‌جور آپارتمان مسکونی نوساز، قدیمی‌ساز، فول‌امکانات و … می‌شود.

قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد نسبت به میانگین کل تهران تقریبا ۳۴ میلیون تومان و درمقایسه با خود منطقه شش که یوسف‌آباد بخشی از آن محسوب می‌شود، متری ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بیشتر است. باوجود کاهش دو درصدی ارقام پیشنهادی فروشنده‌ها نسبت به ابتدای سال، درمقایسه با شش‌ماه قبل قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد ۲۷ درصد افزایش پیدا کرده و میزان افزایش قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد از تیرماه پارسال تا الان ۵۶ درصد است.

قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد چقدر است؟

قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد به‌شکل میانگین به‌متری ۱۰۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. اینطوری خرید آپارتمان ۱۰۰ متری در یوسف‌آباد ۱۰ میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان بودجه لازم دارد. کسی که دنبال یک خانه نقلی در این حوالی است و سراغ خرید آپارتمان ۵۰ متری در یوسف‌آباد می‌رود، به‌شکل متوسط با رقمی نزدیک به پنج میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان روبرو می‌شود و خرید آپارتمان ۱۲۰ متری که سه‌تا اتاق خواب داشته باشد، به‌شکل میانگین ۱۲ میلیارد و ۲۶۴ میلیون تومان آب می‌خورد.

قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد که براساس آگهی‌های موجود در پلتفرم‌های خریدوفروش محاسبه شده، نسبت به ابتدای سال دو درصد کاهش پیدا کرده است. آن زمان مصادف است با ابتدای سال که دلار آزاد بیش از ۵۰ هزار تومان معامله می‌شد و فروشنده‌ها در یوسف‌آباد برای خانه‌هایشان روی عدد متری ۱۰۴ میلیون تومان اصرار داشتند. حالا با کاهش جزیی قیمت دلار آن‌ها هم تاحدودی کوتاه آمدند و ارقام پیشنهادی خودشان را به‌شکل میانگین به‌ازای هر متر حدود دو میلیون تومان پایین آوردند. بااین وجود وقتی به شش ماه قبل یعنی اوایل زمستان پارسال برمی‌گردیم، متوجه افزایش ۲۷ درصدی قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد می‌شویم و میزان افزایش قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد نسبت به یک سال قبل ۵۶ درصد تخمین زده می‌شود.

مقایسه قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد و سایر مناطق تهران

قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد نسبت به میانگین تهران متری ۳۳.۸ میلیون تومان بیشتر است. متوسط قیمت آپارتمان در تهران طبق آگهی‌هایی که در پلتفرم‌های معروف قرار گرفته به متری ۶۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده و این عدد در یوسف‌آباد تقریبا ۵۰ درصد بیشتر است.

قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد درمقایسه با منطقه شش که یوسف‌آباد را در خودش جای داده، متری ۱۶.۲ میلیون بیشتر است. درحال حاضر در منطقه شش که محله‌هایی مثل امیرآباد، توانیر، میدان جهاد و خیابان فاطمی قرار دارد، متوسط ارقام پیشنهادی فروشنده‌ها متری ۸۶ میلیون تومان است و باید یوسف‌آباد را جزو گرانقیمت‌ترین محله‌های این منطقه بدانیم.

قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد البته با گران‌ترین مناطق تهران اختلاف زیادی دارد. مثلا در منطقه یک که گرانقیمت‌ترین منطقه تهران است، با عدد متری ۱۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان روبرو می‌شویم که درمقایسه با قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد متری ۳۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بیشتر است. حالا اگر سراغ محله خاصی مثل نیاوران برویم، قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد متری ۴۶ میلیون تومان کمتر است، اما درقیاس با یافت‌آباد واقع در منطقه ۱۸ که جزو ارزان‌ترین محله‌های تهران است، خرید آپارتمان در یوسف‌آباد متری ۷۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بیشتر آب می‌خورد.

قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد براساس جدیدترین آگهی‌ها

قیمت آپارتمان ۱۰۰ متری توسط فروشنده‌ای ۱۲ میلیارد تومان اعلام شده است. یعنی متری ۱۲۰ میلیون تومان. به‌این ترتیب فروشنده متری ۱۷.۸ میلیون بیشتر از میانگین ارقام پیشنهادی بقیه فروشنده‌ها طلب کرده و احتمالا دلیل آن داشتن پارکینگ و عمر بنا زیر پنج سال ساختمان است. فروشنده دیگری برای آپارتمان ۹۵ متری که به‌قول املاکی‌ها فول‌امکانات است، متری ۱۱۵ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت گذاشته و رقم درخواستی را ۱۰ میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان درنظر گرفته است. عمر بنا این یکی به ۱۸ سال قبل برمی‌گردد.

قیمت آپارتمان ۸۰ متری در یوسف‌آباد در یک آگهی دیگر دقیقا هفت میلیارد تومان نوشته شده است. اینطوری فروشنده روی عدد متری ۸۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دست گذاشته که از میانگین ارقام سایر فروشنده‌ها کمتر است. دلیل اول می‌تواند عمر بنا تقریبا ۲۰ ساله ساختمان باشد و دلیل دوم نداشتن آسانسور برای واحدی که در طبقه چهارم قرار دارد. فروشنده دیگری خانه ۸۰ متری خودش در یوسف‌آباد را هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون یعنی متری ۹۰ میلیون می‌فروشد. این یکی علاوه بر آسانسور، پارکینگ و انباری هم ندارد و ۱۰ سال پیش ساخته شده است.

جدیدترین آگهی‌های منتشرشده برای فروش آپارتمان در یوسف‌آباد

متراژ عمربنا توضیحات قیمت پیشنهادی متوسط ارزش هر متر
۱۰۰ متر چهارسال دارای پارکینگ ۱۲ میلیارد ۱۲۰ میلیون
۹۵ متر ۱۸ سال فول‌امکانات ۱۰.۹۶۰ میلیارد ۱۱۵.۳۵۰ میلیون
۸۴ متر ۲۰ سال نداشتن آسانسور هفت میلیارد ۸۳.۳ میلیون
۸۰ متر ۱۰ سال بدون امکانات ۷.۲ میلیارد ۹۰ میلیون
۸۰ متر ۱۵ سال بدون آسانسور هشت میلیارد ۱۰۰ میلیون
۷۰ متر ۳۰ سال زیرهمکف و بدون امکانات ۵.۳ میلیارد ۷۵.۷ میلیون
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا