مجله خبریبورس و بازارصنایع ساختمانی

قیمت تیرآهن در فاز کاهشی قرار گرفت

خبرها از کف بازار آهن نیز حاکی از ادامه روند اصلاحی شروع شده در بازار از روز چهارشنبه است که امروز نیز تداوم داشته و به بازار تیرآهن نیز رسید. ️نرخ تیرآهن که روز کاری قبل در کارخانه و بنگاه بدون تغییر قیمت بود، امروز نیز در بخش شاخه فروشی بین ۵۰ تا ۳۰۰ تومان در برخی ضخامت ها کاهش قیمت داشت اما در عمده شرکت ها بدون تغییر بود.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از آهن نیوز، در بازار ایران دولت در تلاش است تا با بستن تقاضای داخلی، صادرات را تحریک کند اما سیاست های بورس کالا در جهت خلاف هدف دولت حرکت می کند. محدود کردن تقاضا در بورس کالا برای خرید باعث می شود تا فعال اقتصادی از روند عرضه نگرانی نداشته باشد در نتیجه حفظ موجودی سیاست اصلی بنگاه دار است.

امروز فعال اقتصادی می داند که معنای کسری بودجه سال ۱۴۰۲ چیست و به خوبی از آمار انتشار پول چاپ شده و قدرت آن در اسفند و فروردین اطلاع دارد. فعال اقتصادی می داند که مشکل صندوق های بازنشستگی چه مفهومی دارد. فعال اقتصادی می داند که در پشت مجوز بانک مرکزی برای واردات کالا با رمز ارز چه دلیلی نهفته است. فعال اقتصادی امروز آمار واردات و صادرات را تعقیب می کند. اگر در سال گذشته کنترل قیمت و یا ابطال معاملات در بورس کالا باعث تنزل قیمت می شد امروز برعکس باعث افزایش قیمت می شود به دلیل آنکه بنگاه دار می داند در زنجیره عرضه از سمت بورس کالا اختلال ایجاد شده است.

بورس کالا برای اینکه به هدف دولت نزدیک شود باید به رهاسازی قیمت و فروش اعتباری در فروردین و اردیبهشت روی آورد. با این روش عرضه حالت تهاجمی پیدا می کرد و قیمت در بازار عقب می نشست در حالیکه کنترل های بورس کالا این آرامش خاطر را به بنگاه دار می دهد که با توجه به کسری بودجه و روند چاپ پول نوسان قیمت ها مقطعی و کوتاه مدت است، بنابراین دارایی خود را تبدیل به کالا می کند.

اما روز چهارشنبه با انتشار اخباری مبنی بر برگزاری جلساتی بین وزارت صمت و بورس کالا برای کنترل بازار تا حدودی التهابات را کاهش داد؛ همچنین افزایش حجم محصولات عرضه شده در بورس نیز عاملی برای کاهش التهابات بازار بود.

قیمت دلار نیز در آخرین روز کاری هفته قبل در همان کانال ۵۳ تا ۵۴ هزار تومانی نوسان داشت و در بازار امروز با ۲۹۵ تومان (۰.۵۵ درصد) کاهش، با نرخ ۵۳ هزار و ۳۸۹ تومان در حال معامله است.

خبرها از کف بازار آهن نیز حاکی از ادامه روند اصلاحی شروع شده در بازار از روز چهارشنبه است که امروز نیز تداوم داشته و به بازار تیرآهن نیز رسید. ️نرخ تیرآهن ذوب آهن اصفهان که روز کاری قبل در کارخانه و بنگاه بدون تغییر قیمت اعلام شد، امروز نیز در بخش شاخه فروشی بین ۵۰ تا ۳۰۰ تومان در برخی ضخامت ها کاهش قیمت داشت اما در عمده شرکت ها بدون تغییر بود.

تیرآهن ذوب آهن اصفهان هم امروز در بخش شاخه ای ۱۰۰ الی ۲۸۰ هزار تومان افزایش در برخی سایزها و ۸۰ الی ۸۰۰ هزار تومان کاهش در بقیه سایزها نسبت به آخرین نرخ اعلامی روز پنجشنبه داشته و لیست قیمتی آن به شرح زیر است:

تیرآهن سایز ۱۴ ⬅️ ۵۱۷۰۰۰۰ تومان
تیرآهن سایز ۱۶ ⬅️ ۶۴۲۰۰۰۰ تومان
تیرآهن سایز ۱۸ ⬅️ ۷۲۳۰۰۰۰ تومان
تیرآهن سایز ۲۰ ⬅️ ۸۷۰۰۰۰۰ تومان
تیرآهن سایز ۲۲ ⬅️ ۹۴۵۰۰۰۰ تومان
تیرآهن سایز ۲۴ ⬅️ ۱۱۲۵۰۰۰۰ تومان
تیرآهن سایز ۲۷ ⬅️ ۱۲۸۵۰۰۰۰ تومان
تیرآهن سایز ۳۰ ⬅️ ۱۵۵۵۰۰۰۰ تومان

تیرآهن نیمه سبک ذوبی شاخه ای سایز ۱۴ ⬅️ ۴۴۵۰۰۰۰ تومان

تیرآهن نیمه سبک ذوبی شاخه ای سایز ۱۶ ⬅️ ۵۴۵۰۰۰۰ تومان

اما در بخش کیلوفروشی تیرآهن در این شرکت، قیمت ها ۲۰۰ الی ۷۰۰ تومان کاهش در برخی سایزها و ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ تومان افزایش در بقیه سایزها نسبت به آخرین نرخ اعلامی روز پنجشنبه دارد.

تیرآهن سایز ۱۴ ⬅️ ۳۳۳۰۰ تومان
تیرآهن سایز ۱۶ ⬅️ ۳۳۲۰۰ تومان
تیرآهن سایز ۱۸ ⬅️ ۳۲۲۰۰ تومان
تیرآهن سایز ۲۰ ⬅️ ۳۲۱۰۰ تومان
تیرآهن سایز ۲۲ ⬅️ ۳۰۱۰۰ تومان
تیرآهن سایز ۲۴ ⬅️ ۳۰۶۰۰ تومان
تیرآهن سایز ۲۷ ⬅️ ۲۹۴۰۰ تومان
تیرآهن سایز ۳۰ ⬅️ ۳۰۶۰۰ تومان

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا