مجله خبریبورس و بازارصنایع ساختمانی

قیمت مسکن تحت تاثیر افزایش قیمت فولاد خواهد بود

رئیس کانون سراسری انبوه سازان با اشاره به اینکه با محاسبه شاخص تعدیل قیمت ساخت به حدود 6/ 5 میلیون تومان افزایش می یابد، اظهار کرد: این قیمت برای سازندگان صرفه ندارد. وقتی کارخانه فولاد قیمت را دو برابر می کند هیچ گاه نمی توان از سازنده مسکن انتظار داشت قیمت را ثابت نگه دارد چون فولاد خریداری می کند. سازنده این افزایش قیمت را در محاسباتش اعمال می کند و امروز یا فردا خودش را به روز خواهد کرد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از آهن نیوز، سیدمحمد مرتضوی رئیس کانون سراسری انبوه سازان با تاکید بر اینکه با دست خالی نمی توان پرونده مسکن ملی را به نحو احسن بست متذکر شد: در بحث نهضت ملی مسکن قیمت ساخت هر مترمربع 5/ 4 میلیون تومان است، دولت با تمام قدرت قیمت را ثابت نگه داشته و تا امروز هم خبری در رابطه با افزایش این قیمت نشنیده ایم. در حالی که همه می دانیم ساخت املاک باکیفیت با این ارقام امکان پذیر نیست.

وی گفت: سازندگان صاحب صلاحیت مسکن با این قیمت قرارداد امضا نمی کنند. البته در شهرهای جدید قراردادهایی پیشنهاد می شود و برخی از همکاران گفتمان هایی در خصوص حضور در پروژه انجام می دهند اما فعلا با این قیمت ها انعقاد قراردادها ابتر مانده است.

وی گفت: قیمت 5/ 4 میلیون تومان بر اساس شاخص های سه ماه سوم سال 1400 محاسبه شده است. شاید یکسری قراردادهایی بر مبنای سه ماه سوم 1401 امضا شده باشد که قطعا روی 5/ 4 میلیون تومان تاثیرگذار بوده و قیمت ساخت افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه با محاسبه شاخص تعدیل قیمت ساخت به حدود 6/ 5 میلیون تومان افزایش می یابد، اظهار کرد: این قیمت برای سازندگان صرفه ندارد. وقتی کارخانه فولاد قیمت فولاد را دو برابر می کند هیچ گاه نمی توان از سازنده مسکن انتظار داشت قیمت را ثابت نگه دارد چون فولاد خریداری می کند. سازنده این افزایش قیمت را در محاسباتش اعمال می کند و امروز یا فردا خودش را به روز خواهد کرد.

وی در نهایت تاکید کرد: در صورت تعدیل واقعی قیمت ها، ساخت و ساز پروژه های نهضت ملی مسکن سرعت می گیرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا