مجله خبریبورس و بازار

قیمت مسکن و اجاره‌بها چقدر افزایش خواهد یافت؟

عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان کشور گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و نوسانات قیمت ارز در سال جاری شاهد افزایش ۵۰ درصدی نرخ مسکن و افزایش ۳۰ درصدی اجاره بها خواهیم بود.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از بازار، سید غلامعباس جمشیدی اظهار کرد: نوسانات قیمت ارز در بازار موجب شده تا نرخ کالاها متناسب با آن قیمت گذاری شود. عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان کشور افزود: افزایش قیمت مصالح ساختمانی و در نهایت افزایش قیمت مسکن، حاصل مدیریت نادرست دولت در بخش اقتصاد کشور است.

جمشیدی با بیان اینکه عدم تصمیمات درست در اقتصاد کشور تبعات منفی در جامعه به دنبال دارد، یادآور شد: شرایط نامساعد اقتصاد کشور به مردم فشار زیادی وارد می کند و عدم ثبات در بازار آنها را از بهبود شرایط ناامید کرده است.

وی خاطر نشان کرد: بهره های بالایی که دولت به واسطه تسهیلات بانکی در حوزه مسکن از مردم می گیرد باعث شده تا مردم به اجاره نشینی روی بیاورند زیرا خرید مسکن از توان بسیاری از قشر جامعه خارج است.

به گفته عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان کشور، با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و نوسانات قیمت ارز در سال جاری شاهد افزایش ۵۰ درصدی نرخ مسکن و افزایش ۳۰ درصدی اجاره بها خواهیم بود.

جمشیدی اضافه کرد: افزایش قیمت مسکن باعث ترویج حاشیه نشینی، مهاجرت به شهرهای کوچک و روستاها می شود زیرا درآمد مردم جوابگوی هزینه های خرید و اجاره مسکن نیست.

وی با اشاره به اینکه نرخ تسهیلات بانکی با توجه به درآمد مردم بالا است، اظهار کرد: دولت با تسهیلات کم بهره و بلند مدت می تواند امید خانه دار شدن را در مردم ایجاد کند و باید به این امر عمل کند و از شعار بپرهیزد.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان کشور با اشاره به اینکه افزایش نرخ مسکن باعث رکود در بازار می شود، تصریح کرد: رکود نتیجه کاهش توان خرید است و دولت باید برای جلوگیری از رکود در بازار مسکن برای کم کردن هزینه های ساخت تدبیری بیاندیشد.

وی با تاکید بر این موضوع که طرح ملی مسکن باید به صورت درست اجرا شود، گفت: دولت باید تسهیلات کم بهره و بلند مدت در اختیار مردم قراردهد تا از این طرح استفاده کنند.

جمشیدی در خاتمه یادآورشد: برای بهبود اوضاع مسکن در کشور باید طرح ملی مسکن در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد زیرا دولت به تنهایی قادر به اجرای آن نخواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا