مجله خبریبورس و بازار

پیش‌بینی افزایش قیمت مسکن برای سال آینده

کارشناس حوزه مسکن گفت: اخبار ضد و نقیضی درباره واردات خودرو، بازار طلا و غیره به گوش می رسد و خریداران ترجیح داده اند که ملک خریداری نکنند و سرمایه هایشان را به بخش دیگری هدایت کنند.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از بازار، بر اساس تحقیقات به عمل آمده تابستان امسال شاهد رشد ساخت و سازها در حوزه مسکن بودیم اما اکنون در نیمه دوم سال به نظر می رسد که این روند با کاهش محسوسی روبرو شده است.

مهرداد رجبی، از کارشناسان حوزه مسکن در پاسخ به این سوال که آیا این روند ادامه دار خواهد بود یا خیر اظهار کرد: با توجه به اینکه روند قیمت ها در بازار مسکن رو به صعود گذاشته و مصالح ساختمانی با قیمت های رو به افزایش رو به رو شده بعید نیست که باز هم شاهد بالا رفتن قیمت مسکن در سال آتی و رکود بیشتر باشیم.

وی با اشاره به اینکه در بازار مسکن در هر دو حیطه یعنی هم در تولید و هم در معاملات با رکود مواجه هستیم، بیان داشت: گرچه این اتفاق جدید نیست و یکی دو سالی هست که بازار مسکن با مشکلات جدی روبرو شده است.

این کارشناس مسکن با اشاره به اینکه در بازار مسکن بیشتر فروشنده فعالیت دارد و خریداری نیست، گفت: قیمت مسکن هم ثابت مانده است؛ چون اخبار ضد و نقیضی درباره واردات خودرو، بازار طلا و غیره به گوش می رسد و خریداران ترجیح داده اند که ملک خریداری نکنند و سرمایه هایشان را به بخش دیگری هدایت کنند.

رجبی در پاسخ به سوال دیگر بازار مبنی بر اینکه بازار مسکن درسال آینده را چطور می بینید، ابراز کرد: آن طور که پیش بینی می شود این بازار با کاهش قیمت ها روبرو نخواهد بود و بنابراین افزایش قیمت در بازار مسکن در سال آتی هم رقم خواهد خورد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا