بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

ابهام در قیمت مسکن دولتی‌‌ساز

به گزارش ساختمان آنلاین: درحالی‌که از ابتدای مطرح شدن ساخت این واحدها و شروع فرآیند ثبت‌نام متقاضیان بر سر قیمت تمام‌شده این واحدها بین دولت و انبوه‌‌سازان بخش خصوصی اختلاف‌‌نظر وجود داشت، متولی ساخت مسکن در دولت در تازه‌‌ترین اظهارنظر خود در ارتباط با قیمت تمام‌شده این واحدها اعلام کرده است: هموطنانی که در این طرح مشارکت می‌‌کنند عدد ثابتی را استناد نکنند.

بنا بر اعلام متولی ساخت مسکن دولتی قیمت تمام‌شده در نهایت بر اساس نوع ساختمان و تعداد طبقات و موضوعات متفاوت با قیمت‌‌های مختلف، متفاوت است؛ ولی هر متقاضی در ابتدای قراردادی که با سازنده می‌‌بندد، تقریبا تا انتهای طرح تصویری روشن از هزینه تمام‌شده ساخت خواهد داشت و میزان آورده‌‌اش نیز مشخص می‌‌شود که طی ۴ تا ۵ مرحله در طول یک‌سال و نیم تا دو سال و نیم باید متناسب با آن اقدام به واریز آورده تعیین‌شده کند.

آن‌طور که وزارت راه وشهرسازی اعلام کرده است تاکنون بیش از ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار متقاضی در این طرح ثبت نام کرده‌اند. این در حالی است که برخی از متقاضیانی که پس از انجام مرحله اول پالایش برای تکمیل ثبت‌نام در مرحله دوم پیامک دریافت کرده‌‌اند در زمان مراجعه برای تکمیل پرونده با ابهام در قیمت تمام‌شده مواجه شده و هنوز از قیمت تمام‌شده واحدها بی‌‌اطلاع هستند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا