مجله خبریبورس و بازارراه و شهرسازی

مستاجران به دنبال توافق با صاحبخانه‌ها

بررسی ها نشان می دهد که مستاجران به دنبال توافق با صاحبخانه های خود هستند زیرا در شرایط گرانی اجار بها امکان جایه جایی به سختی صورت خواهد گرفت.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از مهر، بررسی‌ها نشان می‌دهد که برخی از مستاجران پس اینکه با صاحبخانه به توافق نمی رسند به دنبال خانه‌هایی با متراژ کمتر می‌روند تا از محیط و منطقه جابه جا نشوند.

یکی از مشاروان املاک در محله نارمک در خصوص وضعیت اجاره بها گفت: مستأجران بیشتر به دنبال این هستند که با صاحبخانه به توافق برسند و از خانه‌ای به خانه دیگر جابه‌جا نشوند اما برخی از صاحبخانه ها نیز تحت تأثیر فضای مجازی افزایش ۱۰۰ درصدی را برای خانه‌های خود در نظر گرفته اند که این امر مستأجر را مجبور به جابه جایی می‌کند.

وی در ادامه افزود: مستأجران با توجه به بودجه‌ای که دارند تصمیم می‌گیرند که خانه‌های متراژ پایین‌تری را برای اجاره انتخاب کنند.

یکی دیگر از مشاورین املاک در این منطقه گفت: مستأجران دلهره این را دارند که صاحبخانه بدون هیچ توضیحی آنها را جواب کند و به دنبال خانه‌هایی با بودجه خود هستند حتی برخی‌ها نیز به اجاره خانه‌های کوچک‌تر روی آوردند تا به منطقه پایین‌تر نروند.

در ادامه قیمت اجاره خانه در محله نارمک منتشر می‌شود.

محله متراژ اجاره / ‏‬رهن (قیمت‌ها به تومان است) رهن (قیمت‌ها به تومان است)
زرکش ۶۰ ۱۰۰ میلیون ماهی ۸ میلیون ۸۵۰ میلیون
فدک ۶۴ ۲۵۰ میلیون ماهی ۱۲ میلیون ۱ میلیارد
مدائن ۶۳ ۳۰۰ میلیون ماهی ۳ میلیون ۷۰۰ میلیون
کرمان ۷۰ ۱۰۰ میلیون ماهی ۸ میلیون ۵۵۰ میلیون
دانشگاه علم و صنعت ۸۰ ۴۰۰ میلیون ماهی ۱۲ میلیون ۱ میلیارد
هفت حوض ۶۵ ۲۵۰ میلیون ماهی ۱۲ میلیون ۸۰۰ میلیون
نارمک جنوبی ۸۰ ۲۰۰ میلیون ماهی ۱۰ میلیون ۵۵۰ میلیون
نارمک ۸۰ ۳۰۰ میلیون ماهی ۴ میلیون ۱ میلیارد
دردشت ۶۰ ۳۰۰ میلیون ماهی ۶ میلیون ۴۷۰ میلیون
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا