مجله خبریبورس و بازارراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

اعمال مالیات بر خانه‌های بدون مستاجر در تهران

مدیر کل راه و شهرسازی تهران از عزم شورای مسکن استان برای شناسایی واحدهای خالی خبر داد و گفت: موجران و مالکان به صلاحشان است که خانه‌هایشان را اجاره بدهند.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خلیل محبت خواه خطاب به صاحبان خانه‌های خالی در شهر تهران و ۴۸ شهر استان تهران گفت: دولت مصمم است برای ساماندهی بازار اجاره خانه‌های خالی را شناسایی کند و در این راه از آمار شهرداری‌ها، سامانه جامع املاک و اسکان، دستگاههای خدمات رسان و سایر دستگاه‌های مرتبط استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه پس از شناسایی، قانون مالیات بر خانه‌های خالی و خانه‌های لوکس اعمال خواهد شد، تصریح کرد: مقرر شد شهرداری‌های استان تهران آمار شهرهای خود را به استاندار ارائه کنند و استاندار تهران نیز برای این موضوع ضرب الاجل ده روزه در نظر گرفته است.

محبت خواه ادامه داد: دولت در بودجه سال جاری خود اخذ مالیات از خانه های خالی را پیش بینی کرده است و موجران به نفعشان است که خانه های خود را هرچه سریعتر اجاره دهند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا