مجله خبریبورس و بازارراه و شهرسازی

افزایش ۴۳ درصدی مسکن‌سازی در تهران

مرکز آمار ایران گزارش داد: در تابستان سال ۱۴۰۲، تعداد ١٣٧٣٧ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران، پیش‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ٤٣/٣ درصد رشد دارد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، مرکز آمار ایران گزارش بررسی نتایج طرح “گرد‌آوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور در فصل تابستان سال 1402 را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، در شهر تهران، در تابستان سال 1402، تعداد ١٣٧٣٧ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته 43/3 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته 7/2 درصد افزایش داشته است.

‏متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌های احداث ساختمان 7/2 واحد بوده است.

تعداد 1903 پروانه‌ی احداث ساختمان توسط شهرداری‌ تهران در تابستان 1402 صادر شده است که نسبت به فصل گذشته 37 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته 19/8 درصد افزایش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان‌ صادرشده از سوی شهرداری‌ تهران در تابستان 1402 بالغ ‌بر ٢٤٨٩ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته 48/8 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته 10/2 درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره مورد بررسی 1308 مترمربع بوده است.

بر اساس این گزارش، در کل نقاط شهری کشور، در تابستان سال 1402، تعداد ٩١٤٥٣ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش‌‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته 7/2 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٦/٦ درصد کاهش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه احداث ساختمان 3/8 واحد بوده است‌.

تعداد ٢٣٩١٨ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری‌های کشور در تابستان 1402 صادر شده است که نسبت به فصل گذشته ١٩/١ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٢١/٢ درصد کاهش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان‌ در تابستان 1402 حدود ١٦٤٩٧ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته 10 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته 9/5 درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها 690 مترمربع بوده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا