مجله خبریراه و شهرسازی

پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه مسکن ملی دماوند

در پروژه‌های نهضت ملی مسکن تحت مسئولیت اداره راه و شهرسازی استان تهران ۲۷ هزار نفر واجد شرایط شناخته شده‌اند که طرح‌ها در شهرهایی مثل دماوند، پاکدشت، اسلامشهر، رباط کریم و شهریار در حال اجرا است و پروژه دماوند به پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد رسیده است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، حدود یک میلیون نفر برای واحدهای مسکن ملی در استان تهران ثبت نام کرده‌اند که ۱۳۶ هزار و ۲۰۰ نفر تایید نهایی شدند.

در شهرهای تحت مسئولیت اداره راه و شهرسازی استان تهران مثل دماوند، فیروکوه، پاکدشت، اسلامشهر، رباط کریم و شهریار ۴۱۵ هزار نفر برای واحدهای نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که ۲۷ هزار و ۴۸ نفر واجد شرایط شناخته شدند و ۸۹۸۶ نفر افتتاح حساب کرده‌اند.

آخرین وضعیت پروژه نهضت ملی مسکن شهرستان دماوند حاکی از آن است که ۱۴۲۰ واحد به پیشرفت حدود ۵۰ درصد رسیده است اما ۱۴۰۰ متقاضی هنوز فاقد زمین هستند. از ۱۴۲۰ واحد هم‌اکنون ۷۰۰ واحد در مرحله پایان سفت‌کاری و پایان تاسیسات ۱۰۰ واحد در مرحله شروع فونداسیون و ۵۲۰ واحد در مرحله اسکلت است.

در شهرهای جدید شامل پردیس، اندیشه، پرند، هشتگرد و ایوانکی نیز از حدود ۴۵۰ هزار متقاضی ۱۰۵ هزار و ۴۱۱ نفر تایید شدند که ۶۰ هزار و ۶۲۰ نفر  افتتاح حساب کرده‌اند.

در بخش  خودمالکی نیز ۵۶ هزار و ۴۲۵ خانوار برای دریافت تسهیلات خودمالکی ثبت نام کرده‌اند که تنها ۴۲۹۲ مورد منتج به دریافت وام شده است. این گروه از متقاضیان درخواست دریافت تسهیلات تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان (در اطراف حرم) و دیگر مناطق ۴۰۰ و ۳۰۰ میلیون تومان را دارند. خلیل محبت‌خواه ـ مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از بانک‌ها خواست تا همکاری بیشتری در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن داشته باشند.

محبت‌خواه در نود و پنجمین جلسه شورای مسکن استان تهران گفت: در هفته اول اردیبهشت ماه ۱۰ هزار  واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس به متقاضیان تحویل داده خواهد شد و تا پایان سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۹ هزار واحد باقی‌مانده نیز تحویل شهروندان می‌شود. بدین ترتیب پرونده مسکن مهر تا پایان سال جاری در شهر پردیس بسته خواهد شد.

4/5 - (1 امتیاز)

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا