مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

متقاضیان مسکن ملی دلیجان تا پایان سال خانه‌دار می‌شوند

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دلیجان گفت: تعدادی از واحدهای مسکن ملی در فاز اول و دوم تا پایان سال به متقاضیان تحویل خواهد شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، حسین پادگانه اظهار کرد: تعداد کل ثبت‌نام‌شدگان در شهر دلیجان ۴۵۴۳ نفر بوده است که ۱۱۱۳ نفر تایید نهایی شده و از این تعداد، ۸۴۸ نفر در قالب سه فاز، تخصیص پروژه شده‌اند.

وی ادامه داد: واحدهای احداثی در دلیجان به طور متوسط ۸۶ متر خواهد بود که با محاسبه فضاهای مشاع واحدها، به ۱۰۰ متر خواهد رسید. بهای واحدها نیز بر اساس قیمت تمام‌شده به‌ روز، محاسبه خواهد شد.

وی افزود: پروژه مسکن ملی دلیجان در فاز اول با ۳۲۰ واحد استارت خورده و در حال حاضر در حال اتمام مرحله سفت‌کاری ساختمان‌هاست و به دنبال برگزاری مناقصه برای پیمان‌کار نازک‌کاری هستیم که تا یک ماه آینده این پیمانکار مشخص شده و نازک‌کاری انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۲ تعدادی از واحدهای این فاز تحویل داده شود. آورده متقاضیان این فاز تاکنون مبلغ ۱۸۵ میلیون تومان بوده است.

پادگانه گفت: فاز دوم این پروژه در قالب ۱۷۶ واحد انجام می‌شود که سفت‌کاری آن رو به پایان است و اکنون در حال بررسی و انجام نقشه نازک‌کاری این فاز به منظور تعیین پیمانکار هستیم. پیمانکار نازک‌کاری فاز دوم تا دو ماه آینده مشخص خواهد شد و تعدادی از واحدهای این فاز نیز که آورده متقاضیان آن ۱۸۵ میلیون تومان بوده است، تا پایان سال ۱۴۰۲ تحویل خواهد شد.

وی اظهار کرد: در فاز سوم این پروژه پس از قرعه‌کشی، ۳۵۲ واحد در نظر گرفته شده و ۱۰۰ نفر نیز به عنوان جایگزین در صورت انصراف احتمالی افراد تعیین شدند. این فاز در حال تهیه نقشه و اخذ پروانه ساخت است و به محض انجام این دو مرحله، اقدام به برگزاری مناقصه برای مشخص شدن پیمانکار خواهیم کرد. احتمالا طی دو ماه آینده شاهد آغاز به کار فاز سوم خواهیم بود. آورده متقاضیان فاز سوم تاکنون ۴۰ میلیون تومان است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دلیجان ادامه داد: در شهر نراق برای ۲۵۳ نفر ثبت نام اولیه صورت گرفت که از این تعداد ۵۶ نفر تایید نهایی شده و تخصیص پروژه به آنها انجام شد. فاز اول شامل ۲۲ واحد بوده است که ۱۴ واحد آن به بهره برداری رسیده و قابل سکونت هستند. فاز دوم این پروژه نیز ۳۴ واحد است.

وی افزود: احداث این ساختمان‌ها در هر دو فاز در قالب گروه ساخت انجام می‌شود، به این ترتیب که به هر دو متقاضی، یک قطعه زمین ۲۵۰ متری تحویل داده شده و دو واحد در هر قطعه زمین احداث خواهد شد.

وی تصریح کرد: در مجموع، ۲۸ قطعه زمین در شهر نراق به متقاضیان مسکن تحویل داده شده است. مبلغ وام متقاضیان نیز ۳۰۰ میلیون تومان بوده و متراژ واحدهای احداثی در نراق به طور متوسط ۱۲۰ متر است.

پادگانه گفت: مبلغ وام مسکن روستایی ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله است که سهمیه سال جاری شهرستان حدود ۲۵۰ فقره است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا