مجله خبریراه و شهرسازیصنایع ساختمانی

خرید و فروش امتیاز مسکن ملی غیرمعتبر است

مدیرعامل شرکت عمران صدرا تاکید کرد: هرگونه واگذاری و نقل و انتقال واحدهای مربوط به طرح نهضت ملی مسکن، تحت هریک از عناوین حقوقی؛ غیرمعتبر و ممنوع است و براساس مقررات افراد مرتبط تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، مهدی پوربهی شنبه ۹ اردیبهشت در جمع خبرنگاران بیان کرد: پروژه های طرح های اقدام و نهضت ملی مسکن، در مراحل اولیه ساخت و ساز قرار دارند و متقاضیان آن نیز فاقد جانمایی واحد بوده و صرفاً ثبت نام انجام داده اند و تنها در صورت تکمیل آورده متقاضی در طول مراحل ساخت و متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه، قرارداد واگذاری واحد مسکونی در مراحل پایانی ساخت و ساز با متقاضیان منعقد می شود.

او ادامه داد: همچنین در صورت واریز نشدن سهم آورده در هریک از مراحل، درخواست متقاضی رد و واریزهای قبلی نیز مسترد خواهد شد؛ بنابراین نقل و انتقالِ ثبت نام در برنامه اقدام و نهضت ملی مسکن، غیرقانونی است.

پوربهی با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن فاقد امتیاز قابل واگذاری و غیرقابل انتقال به غیر است، تاکید کرد: متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید صدرا توجه داشته باشند باتوجه به تبعات و مشکلات متعدد قضایی و اجتماعی که بعضا ممکن است برای فروشنده یا خریداران مسکن ملی به وجود آید واگذاری و انتقال مسکن ملی به غیر، تحت هریک از عناوین حقوقی، غیرمعتبر و ممنوع است و براساس مقررات پیگرد قانونی دارد.

او با بیان اینکه تاکنون هیچگونه دستورالعملی از هیئت وزیران و همچنین وزارت راه و شهرسازی درخصوص نقل و انتقال واحدهای مسکن ملی ابلاغ نشده است، گفت: با توجه به تعهدات مالی و حقوقی متقاضیان به دولت، هرگونه نقل و انتقال ثبت نام واحدهای مسکن حمایتی یا حق و حقوق ناشی از آن قبل از تسویه حساب کامل، تکمیل بنا و صدور گواهی پایانکار ممنوع بوده و درصورت اقدام متقاضی به واگذاری به غیر، علاوه بر اقدام قانونی علیه افراد متخلف، ثبت نام متقاضی اولیه لغو و افراد خریدار نیز از هیچ حقوقی بهره مند نخواهند شد.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه مراتب طی نامه شماره ۲۶/۰۲/۷۸ مورخ ۱۴ فروردین ماه امسال به مشاورین املاک شیراز و صدرا ابلاغ شده است، تاکید کرد: مشاورین املاک باید از ثبت هرگونه معامله و نقل و انتقال این واحدها به صورت جدی خودداری کنند.

پوربهی خاطرنشان کرد: متقاضیان مسکن ملی در شهر صدرا ۱۹۱ هزار و ۴۲۹ نفر بودند که از این تعداد ۶۳ هزار و ۳۴۷ نفر تایید نهایی شده اند و تاکنون برای ساخت حدود ۱۷ هزار واحد مسکونی با سازندگان قرارداد بسته شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا