مجله خبریراه و شهرسازی

1.9 میلیون واحد مسکن ملی وارد مراحل اجرایی شد

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: بیش از یک میلیون و 900 هزار واحد مسکونی در سطح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از فارس، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: 38 هزار هکتار از اراضی محدوده شهرها برای نهضت ملی مسکن اختصاص یافته است. چیزی در حدود 16 هزار هکتار در قالب 18 شهرک را مصوب کرده ایم که کارهای اجرایی در حال شروع است و بحث های آماده سازی در دستور کار است.

وی در ادامه گفت: بیش از یک میلیون و 900 هزار واحد مسکونی در سطح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است. در مجموع 52، 53 هزار هکتار زمین در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار داده شده و در بعضی از شهرها مشکل تامین زمین وجود دارد، که در توافق با بخش خصوصی اراضی ای را که در حریم شهر و چسبیده به محدوده شهر هست را تامین می کنیم.

طرح نهضت ملی مسکن یکی از طرح های مهم دولت سیزدهم است که برای حل مشکل مسکن در کشور با هدف ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در در چهار سال برای اقشار مختلف جامعه در حال اجرا است.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا