مجله خبریراه و شهرسازی

۵۳۲ مسکن مهر فاقد متقاضی با معرفی وزارت راه واگذار شد

بر اساس گزارش سازمان حسابرسی، درآمدهای شرکت عمران شهر جدید پردیس در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل از آن حدود ۴ درصد کاهش و زیان این شرکت افزایش یافته است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، مطابق گزارش سازمان حسابرسی کشور درآمدهای عملیاتی شرکت عمران شهر جدید پردیس در سال 1401 بالغ بر 854 میلیارد و 811 میلیون تومان بوده که در مقایسه با درآمدهای سال قبل از آن (1400) با 889 میلیارد و 240 میلیون تومان حدود 4 درصد کاهش یافته است.

بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی این شرکت نیز 897 میلیارد و 482 میلیون تومان بوده که در مقایسه با سال 1400 با حدود 700 میلیارد تومان حدود 28 درصد افزایش یافته است.

این ناترازی در درآمدها و بهای تمام شده درآمدها نشان می‌دهد شرکت عمران شهر جدید پردیس در سال 1401 زیان ناخالص حدود 43 میلیارد تومان داشته است.

زیان خالص شرکت عمران پردیس در سال گذشته بالغ بر 214 میلیارد تومان بوده که حدود 114 میلیارد تومان از زیان سال 1400 بیشتر است.

در بخشی از گزارش سازمان حسابرسی آمده است؛

تعداد 850 دستگاه واحد مسکن مهر که فاقد متقاضی بوده توسط شرکت عمران پردیس تملک شده و تعداد 532 دستگاه از واحدهای مذکور تا پایان سال مالی مورد گزارش (1401) به متقاضیان معرفی شده توسط وزارت راه و شهرسازی به قیمت کارشناسی واگذار شده است. بهای تمام شده ساخت واحدهای مذکور مبلغ 1778 میلیارد ریال است.

بر اساس اطلاعات اخذ شده از کارگزاری مسکن مهر و بر مبنای مخارج ساخت مجموع واحدهای مسکن مهر در هر فاز و درصد پیشرفت کار محاسبه شده است. در این ارتباط مستندات کافی در خصوص اثبات صحت و تمامیت تعداد واحدهای فاقد متقاضی، محاسبات بهای تمام شده و مبلغ بدهی بابت وام مسکن ارائه نشده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا