راه و شهرسازیمجله خبری

تکمیل واحدهای مسکن مهر هسا هشتگرد متوقف شد

به گزارش ساختمان آنلاین:  بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی حدود 250 هزار واحد از مجموع 2.2 میلیون واحد مسکن مهر در کشور باقیمانده است. واحدهایی که بخشی از آنها به دلیل نداشتن زیرساخت‌های مربوطه و کم‌کاری دستگاه‌هایخدمات‌رسان از جمله وزارت نیرو نیمه تمام است.

تعداد دیگری از این واحدها نیز مشکلات حقوقی دارند که یک پای آن پیمانکاران بدعهد است. پروژه هسا شهر جدید هشتگرد یکی از همین واحدهاست که در بلاتکلیفی ناشی از بدعهدی پیمانکار به‌سر می‌برد. این پروژه به‌خصوص طی دو سال اخیر به واسطه نبود ثبات مدیریتی در شرکت عمران هشتگرد تقریبا متوقف بوده و پیشرفت فیزیکی چندانی نداشته است.

در زمان حاضر در قالب 5 هسا (هسا 1، 2، 3، 4 و 5) 8365 واحد در دست ساخت است. از این تعداد حدود 1200 واحد تحویل شده و  مجموع پیشرفت کل واحدها 71 درصد است. پیشرفتی که پس از نزدیک به 16 سال بسیار ناامیدکننده است.

حدود 7 سال قبل یعنی شهریورماه سال 1394 توکلی مدیرعامل وقت شرکت عمران هشتگرد درباره پروژه‌های مسکن مهر هسا با بیان این‌که هنوز با “هسا” مشکل داریم، گفته بود: با وجود توافقی که با هسا داشتیم، اما متاسفانه این شرکت کار را متوقف کرده است.

وی با یادآوری این‌که 8000 هزار واحد مسکن مهر هشتگرد گرفتار این موضوع هستند، گفت:‌ واحدهای هسا حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که متوقف شده است، در این زمینه به هسا اخطار داده‌ و آنها تکلیف کرده‌ایم نسبت به تکمیل واحدها اقدام کنند.

وی با تاکید بر این‌که به لحاظ قانونی می‌توانیم قرارداد با این شرکت را فسخ کنیم، افزود:‌ اما این کار را نمی‌کنیم چون به مردم خسارت وارد می‌شود، هسا نباید این‌گونه عمل کرده و فقط به فکر منافع خود باشد.

یکی از خواسته‌های یک دهه اخیر متقاضیان مسکن مهر هسا، تعیین تکلیف این پروژه است. متقاضیانی که سال‌هاست اجاره‌نشین هستند و افزایش شدید نرخ‌ اجاره‌بها به‌خصوص طی امسال فشار مضاعفی را به‌ آنها وارد کرده است. در این شرایط مدیران جدید شرکت عمران هشتگرد باید هرچی زودتر نسبت به تکمیل و تحویل این واحدها اقدام کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا