مجله خبریراه و شهرسازی

زمین‌های اضافه دانشگاه‌ها مسکن می‌شوند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با وزارت مسکن رایزنی هایی داشته ایم و موافقتنامه ای امضا شده تا زمین های اضافه ای که دانشگاه ها دارند را در قالب طرح جهش تولید مسکن تبدیل به خوابگاه های متأهلی دانشجویی و مسکن برای کارکنان و اعضای هیأت علمی کنیم. اولویت اصلی واگذاری‌ این مسکن ها نیز با اساتید جدیدالاستخدام است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از فارس، محمدعلی زلفی‌‌گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری پیرامون افزایش حقوق اساتید دانشگاهی، گفت: افزایش حقوق اساتید دانشگاهی همان ۲۰ درصدی است که برای کارکنان دولت هم در نظر گرفته شده است. تسهیلاتی در راستای جهش علمی برمبنای علمکرد برای اساتید درنظر گرفته شده و خوشبختانه پایه های تشویقی برای اساتید در نظر گرفته ایم که هر استادی کار شاخصی انجام دهد، پایه تشویقی دریافت می کند که این موضوع باعث می شود اساتید افزایش حقوق داشته باشند.

وی به بحث مسکن اساتید نیز اشاره کرد و گفت: با وزارت مسکن رایزنی هایی داشته ایم و موافقتنامه ای امضا شده تا زمین های اضافه ای که دانشگاه ها دارند را در قالب طرح جهش تولید مسکن تبدیل به خوابگاه های متأهلی دانشجویی و مسکن برای کارکنان و اعضای هیأت علمی کنیم. اولویت اصلی واگذاری‌ این مسکن ها نیز با اساتید جدیدالاستخدام است.

زلفی گل سال گذشته در اجلاس رؤسای دانشگاه ها گفته بود که بحث ساخت منزل مسکونی برای اساتید از زمین های دانشگاه مطرح است و با جلسه ای که با برخی از رؤسای برتر دانشگاه ها داشته، پیشنهاد شده که اگر قرار باشد برای هر نسل یک زمین اختصاص بدهیم این به نفع آینده آموزش عالی نیست و بهتر است به جای آن خانه سازمانی بسازیم که هر عضو هیأت علمی ۷،۸ سال استفاده کند سپس خانه دار شود و این خانه ها به فرد دیگری واگذار شود.

وی خطاب به رؤسای دانشگاه ها در همان جلسه تاکید کرده بود که از ظرفیت قانون جهش مسکن استفاده کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا