مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

کمک شهرداری به رفع مشکل مسکن پایتخت

سخنگوی شهرداری تهران از کمک مدیریت شهری به رفع مشکل مسکن شهروندان تهرانی از مسیر اجاره داری حرفه ای و افزایش عرضه مسکن خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، عبدالمطهر محمدخانی با بیان اینکه اتاق عملیات و یا مجموعه ای، فعالیت علیه شهرداری تهران با تأکید بر حوزه مسکن را آغاز کرده است، در این راستا به رسانه های متعلق به طیف مدیریت شهری دوره پنجم اشاره کرد و افزود: متأسفانه این اقدامات کاملا ضد منافع و خواست مردم است. بنای شهرداری در قرارگاه مسکن بر این است که به دولت کمک کند تا وعده رئیس جمهور مبنی بر تأمین مسکن برای شهروندان محقق شود و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

وی افزود: تفاهمنامه های متعددی با بخش های مختلف برای ساخت مسکن در تهران در حال شکل گیری است و در کنار آن، شهرداری نیز در ساخت مسکن وارد شده و بنا بر این دارد که در «اجاره داری حرفه ای» نیز ورود کند.

محمدخانی با بیان اینکه با «اجاره داری حرفه ای» کمک خواهیم کرد که مشکل مسکن مردم برطرف شود، خاطرنشان کرد: در نظرسنجی های صورت گرفته بدمسکنی و اجاره بالای مسکن یکی از مشکلات شهروندان عنوان شده است و سعی می کنیم با افزایش عرضه مسکن در تهران قیمت ها را بشکنیم؛ ما حتماً در این حوزه فعالیت خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: برخی رسانه ها به اشتباه می گویند که شهرداری تهران در این زمینه وظیفه ای ندارد؛ اما چنین نیست و بر اساس قوانین بالادستی و ابلاغ های انجام شده و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش تمام دستگاه ها برای برداشتن بار از روی دوش مردم، مدیریت شهری باید در این زمینه ورود کند که قطعاً با قدرت انجام خواهد شد.

بنا براعلام سایت شهر، سخنگوی شهرداری تهران با بیان اینکه طرح های موضعی و موضوعی در کمیسیون ماده پنج با دقت پیگیری می شود، گفت: موضوعاتی با قدمت چند دهه در محلات در این کمیسیون بررسی می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا