بورس و بازارصنایع ساختمانیمجله خبری

سرمای هوا بازار مصالح ساختمانی را آرام کرد

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، اسماعیل کاظمی درباره وضعیت بازار مصالح ساختمانی گفت: قیمت‌ها در بازار مصالح ساختمانی افزایش نیافته و حتی اخیرا در مقاطعی به دلیل برودت هوا در برخی مصالح مثل سیمان، گچ و ماسه کاهش هم یافته است.

وی با بیان اینکه برودت هوا باعث کاهش فعالیت و در مواردی تعطیلی در بخش ساخت و ساز می‌شود، تصریح کرد: این موضوع از بدیهیاتی است که نمی‌توان مانع آن شد.

در مجموع به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی تهران در حال حاضر وضعیت بازارمصالح ساختمانی آرام و افزایش قیمت نداشته است.

کاظمی با بیان اینکه شاخص مصالح ساختمانی، سیمان است، گفت: از زمان عرضه این محصول در بورس، قیمت آن با بازار حاشیه تفاوتی که قابل بحث باشد نداشته و بازار آرامی بوده است.

قیمت سیمان برای سومین بار در سال جاری رشد داشته. سیمان در ماه‌های  اردیبهشت و خرداد، همزمان با ورود به بورس با رشد غیررسمی قیمت مواجه شد و به حدود ۲۸ هزار تومان به ازای هر پاکت رسید، سپس طی نوساناتی حدود ۵۰ هزار تومان شد. اواخر آبان ماه نیز انجمن سیمان درخواست افزایش ۳۵ درصدی قیمت سیمان را به بورس کالا اعلام و از هفته جاری اعمال کرد.

طبق اعلام وزارت صمت قیمت سیمان در خرده فروشی‌ها تا ۵۰ هزار تومان معقول و قیمت عمده آن در بورس کالا حدود ۳۵ هزار تومان است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا