راه و شهرسازیمجله خبری

بتن غلتکی جایگزین آسفالت در معابر تهران

به گزارش ساختمان آنلاین:  مسعود حق لطفی با اشاره به تقاضای ۱۰ هزار تن بتن غلتکی از سوی شهرداری منطقه ۱۳ به منظور بهسازی و مرمت اساسی روکش آسفالت بزرگراه شهید یاسینی، از تامین بیش از ۱۸۶۰ تن بتن غلتکی طی هفته پایانی اسفندماه سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: فعالیت کارخانه بتن غلتکی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با هدف پشتیبانی از عملیات بهسازی بزرگراه شهید یاسینی در فروردین ماه امسال نیز ادامه خواهد یافت.

وی همچنین با بیان آنکه اجرای اقدامات مرمتی در عوارضی تهران- قم و فعالیت های عمرانی در تقاطع بزرگراه شهید کاظمی با بلوار شکوفه در محدوده منطقه ۱۹ نیز با بهره گیری از بتن غلتکی تولید شده در همین کارخانه صورت پذیرفته است، یادآور شد: طی ماه های دی و بهمن سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۱۰۰ تن بتن غلتکی برای اجرا در عوارضی تهران- قم و در اسفند ماه سال گذشته حدود ۳۳۰ تن جهت زیرسازی دسترسی های در حال تکمیل تقاطع کاظمی –شکوفه تولید و تحویل شده است.

بنا براعلام پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، کارخانه شماره ۴ بتن غلتکی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با ظرفیت واقعی ۲۵۰ تن در ساعت قادر است نیاز روزافزون مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران به این محصول عمرانی نسبتا پرمصرف را برطرف کند.

استفاده از رویه های بتن غلتکی یا RCC باعث افزایش دوام و کیفیت روکش معبر شده و هزینه های نگهداری معابر را به شکلی قابل ملاحظه کاهش می دهد در حالی که دوام و ماندگاری روکش‌های آسفالتی به شدت تابع میزان بارگذاری و شرایط آب و هوایی است، روسازی‌های بتنی در شرایط متغیر جوی و ترافیکی، دارای رفتار نسبتا ثابتی هستند.

ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا