راه و شهرسازیمجله خبری

لزوم مقاوم‌سازی 10 هزار مسکن در البرز

به گزارش ساختمان آنلاین:  لطیف عبدالله زاده گفت: از این تعداد هفت هزار واحد مسکونی در روستاها و سه هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت قرار دارند.

وی ادامه داد: طبق سهمیه اعتباری، سالانه تسهیلات مقاوم سازی ۸۶۰ واحد مسکونی در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان البرز تامین می شود که البته برای مقاوم سازی تمام این واحد ها باید سهمیه استان اعتباری استان افزایش یابد.

عبدالله زاده گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۷۰ فقره تسهیلات برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی و شهری البرز تامین شده که تا زمان حاضر ۵۹۲ واحد روستایی و شهری برای بهسازی و مقاوم سازی به بانک های عامل استان معرفی شده اند.

وی افزود: امسال مبلغ وام تسهیلات بهسازی روستایی از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۵۰ میلیون تومان رسیده است.

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان البرز خاطرنشان کرد: ۸۵ درصد واحدهای روستایی استان البرز تا کنون مقاوم سازی شده اند و ۱۵ درصد مابقی این واحد ها می بایست تا سال ۱۴۱۰ مقاوم سازی شوند.

عبدالله زاده گفت: اکنون ۱۰۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان وجود دارد که از این تعداد ۸۹ هزارو ۹۷۱ واحد مقاوم هستند که بیش از چهار هزار واحد آنها از وام های روستایی برای مقاوم سازی استفاده کرده اند.

وی افزود: حدود ۱۰ هزار واحد دیگر نیز نیازمند مقاوم سازی است که سالانه حدود یک هزار واحد آن می بایست مقاوم سازی شوند.

معاون بنیاد مسکن البرز، تعداد روستاهای استان را ۳۷۰ روستا اعلام کرد و گفت: تاکنون طرح هادی در ۲۶۲ روستای بالای ۲۰ خانوار استان اجرا شده است.

از مجموع ۱۷ شهر تابعه استان البرز حدود ۱۰ شهر آنها زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت هستند.

صدا و سیما

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا