بورس و بازارمجله خبری

تابستان نرخ اجاره قطعا افزایش نخواهد یافت

به گزارش ساختمان آنلاین:  محمود محمود زاده گفت: به دنبال بررسی‌های صورت گرفته  در سال گذشته از وضعیت بازار اجاره و همچنین اقداماتی که در سال جدید انجام خواهیم داد از جمله طرح اجاره داری حرفه‌ای به طور قطع در تابستان سال جدید نرخ‌های اجاره افزایش نخواهد یافت. از سوی دیگر با اجرای طرح نهضت ملی مسکن به طور قطع بازار مسکن روند مثبتی را تجربه خواهد کرد.

 به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی  تعدادی از واحدهای نهضت ملی مسکن در سال جدید به متقاضیان تحویل داده می‌شوند که این خود می‌تواند اثرات بسیار مثبتی در بازار مسکن برجای بگذارد، از سوی دیگر بررسی‌هایی که از طریق سامانه املاک و اسکان و همچنین دفتر اقتصاد مسکن انجام شده، قیمت‌ها در بسیاری از واحدهای مسکونی در نقاط مختلف تهران با آمارهایی که بانک مرکزی و یا مرکز آمار می دهد متفاوت است و این نرخ ها تنها برای تعدادی از مناطق شهر تهران است.

با توجه به آنکه طبق آمار‌های ارائه شده قیمت اجاره بهای مسکن در سال گذشته و از ابتدای امسال کنترل شده بود، بنابراین این امر نشان دهنده آن است که قیمت‌ها کنترل شده و به طور قطع تعیین سقف اجاره برای این بازار توانسته است تاثیر بیش از ۸۰ درصدی را بگذارد.

اگر تعیین سقف اجاره در سال جدید هم ادامه یابد، با همکاری  اتحادیه مشاوران املاک و همچنین شوراهای محله این طرح، می‌تواند بازار را به سمت ثبات هدایت کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا