راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

انتخابات دوره نهم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان آغاز شد

به گزارش ساختمان آنلاین: به نقل از وزارت راه و شهرسازی، امروز ۲۲ اردیبهشت با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان، علی‌محمد عبدی‌قهرودی مدیرکل دفتر توسعه مهندسی در ساختمان دادمان و مجریان برگزاری نهمین دوره انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در محل سازمان مذکور ، جلسه فوق‌العاده هیات عمومی برای برگزاری انتخابات اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد.

این جلسه بصورت مجازی جهت انتخابات نهمین دوره اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در حال برگزاری است.

علی‌محمد عبدی‌قهرودی مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان در خصوص برگزاری این دوره از انتخابات اعلام کرد: از بین ۳۸۳ نفر اعضای اصلی هیات‌مدیره سازمان‌های نظام مهندسی استان‌ها، تعداد ۶۴ نفر که دو برابر تعداد اعضای اصلی و علی‌البدل شورای مرکزی نظام مهندسی‌ساختمان هستند ، طی فرایند غیرحضوری و الکترونیکی، انتخاب و به وزیر راه و شهرسازی معرفی می‌شوند.

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی‌ساختمان افزود: ۶۴ نفر اعضای منتخب به وزیر راه و شهرسازی معرفی و از بین آن‌ها، ۳۲ نفر از سوی وزیر به عنوان اعضای شورای مرکزی جدید نظام مهندسی انتخاب نهایی خواهند شد ، ۲۵ نفر به عنوان اعضای اصلی و ۷ نفر عضو علی‌البدل و متعاقبا این افراد ، فعالیت خود را در دوره نهم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی‌ساختمان آغاز می‌کنند.

عبدی‌قهرودی توضیح داد: بر اساس آیین نامه اجرایی قانون، شورای مرکزی از میان خود ، ۳ نفر را به منظور تعیین رئیس به وزیر راه و شهرسازی معرفی و وزیر راه و شهرسازی نیز از بین آنها ، یک نفر را به رییس‌جمهور معرفی می‌شود تا با حکم ریاست جمهور سکاندار سازمان نظام مهندسی‌ساختمان کشور مشخص بشود.

عبدی قهرودی اظهار امیدواری کرد با توجه به پیام اعضای جامعه ۵۵۰ هزارنفری مهندسان‌ساختمان کشور در این دوره از انتخابات هیات‌مدیره‌های سازمانهای نظام مهندسی استانها ، شورای مرکزی منتخب بتوانند بیش از پیش در جهت اهداف قانون و مصالح جامعه مهندسی ساختمان کشور، اقدامات موثری داشته باشند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا