مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

نظام مهندسی به مطالبه حق بیمه ۳۰ درصدی تامین اجتماعی از مهندسان ناظر معترض شد

رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان جنوبی در نامه‌ای به رئیس شورای مرکزی خواستار پیگیری فوری و جدی درخواست مطالبه ۳۰ درصد حق نظارت ناظران از سوی سازمان تامین اجتماعی شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، متن نامه عباس عامری به حمزه شکیب به شرح زیر است؛

« پیرو نامه شماره …. با موضوع ادعای سازمان تامین اجتماعی استان خراسان جنوبی در خصوص حق بیمه قراردادهای نظارت با ماخذ 30 درصد از مبلغ حق نظارت هر یک از ناظرین، علیرغم دفاعیات مکرر سازمان مبنی بر این‌که این قرارداد بین کارفرما و ناظر امضا شده و کار شخصاً و به تنهایی توسط ناظر انجام می‌شود و مطابق قوانین تامین اجتماعی ای نوع قرارداد مشمول پرداخت حق بیمه نیست، اما متاسفانه به استناد استعلامی که اداره کل تامین اجتماعی استان از سازمان تامین اجتماعی کشور داشته در نهایت اعلامیه بدهی به شماره … برای این سازمان در خصوص مطالبه حق بیمه از حق الزحمه مهندسان ناظر برای سال 1400 به مبلغ 134000004381 ریال صادر و به سازمان نظام مهندسی استان ابلاغ شده است.

مستدعی است دستور فرمایید پیگیری فوری و جدی در دستور کار شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان قرار گیرد.»

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی در انتهای نامه هشدار داده هرگونه تعلل در پیگیری و حل موضوع، مشکلات عدیده‌ای را برای سازمان‌های نظام مهندسی کل کشور ایجاد کرده و موجب تضییع حقوق اعضا خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا