مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

هشدار وزارت راه به سازمان نظام مهندسی؛ “میثاق توسعه صنعت خاورمیانه” مجوز فعالیت ندارد

معاونت مسکن و ساختمان با اعلام ممنوعیت فعالیت شرکت"میثاق توسعه صنعت خاورمیانه"، نسبت به همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان با این شرکت هشدار داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، معاونت مسکن و ساختمان طی  اطلاعیه‌ای نسبت به ممنوعیت فعالیت شرکت میثاق توسعه صنعت خاورمیانه موسوم به ستاد مرکزی معاینه فنی ساختمان کشور در زمینه بازرسی و صدور معاینه فنی ساختمان و غیرقانونی بودن آن از سوی مراجع قضایی هشدار داد.

فعالیت شرکت میثاق توسعه صنعت خاورمیانه در زمینه معاینه فنی، مراقبت و نگهداری، ارایه پلاک تاییدیه و گواهی ایمنی ساختمان ممنوع و غیرمجاز است.

بهمن 1401 معاونت مسکن و ساختمان به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور هشدار داده شده بود که این مرکز از نظر وزارت راه و شهرسازی صلاحیت بازرسی و صدور گواهینامه فنی ساختمان را ندارد و تمامی فعالیت‌های این شرکت مستند به ماده 32 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان غیرمجاز و مراتب از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری است.

در همان مکاتبه نیز تصریح شده بود اشخاص حقیقی و حقوقی عضو سازمان‌های نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان استان‌ها مجاز به هیچگونه مشارکت یا همکاری مرتبط با پروانه اشتغال خود با شرکت نامبرده نیستند.

در آن مکاتبه هشدار داده شده است عدم رعایت این اخطاریه تخلف حرفه‌ای و انضباطی محسوب و مرتکب به آن بر اساس قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آیین‌نامه اجرایی آن تحت پیگرد انتظامی قرار خواهد گرفت.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا