راه و شهرسازیمجله خبری

برنامه ساخت ۱۸۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در تهران

به گزارش ساختمان آنلاین: سهم استان تهران از طرح چهار میلیون واحدی نهضت ملی مسکن طی چهارسال ۶۲۰ هزار واحد است که سالیانه ۱۵۵ هزار واحد ساخته خواهد شد. از ۶۲۰ هزار واحد مذکور قرار  است ۱۸۰ هزار واحد در تهران ساخته شود که مسئولیت احداث ۱۰ هزار واحد آن طی تفاهم‌نامه‌ای که اسفندماه سال گذشته بین شهرداری تهران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد به بنیاد سپرده شده است.

در این خصوص اکبر نیکزاد ـ رییس بنیاد مسکن گفته است:  از ۱۸۰ هزار واحد مسکن طرح نهضت ملی که قرار است، در تهران ساخته شود، با هماهنگی‌های صورت گرفته کار ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار شده که سال قبل عملیات اجرایی ۳ هزار واحد شروع شده و طی چند ماه آینده نیز عملیات ساخت ۷ هزار واحد دیگر نیز آغاز می‌شود.

اواخر سال گذشته محسن منصوری ـ استاندار تهران اعلام کرد که برای واحدهای طرح نهضت ملی مسکن  در استان تهران حدود ۷۰۰ هزار نفر ثبت نام کردند که پس از پالایش ریزش داشته و به حدود ۲۰۰ هزار نفر رسیده است. ممکن است با بررسی‌های بیشتر این تعداد کمتر شود.

واحدهای نهضت ملی مسکن در استان تهران در شهرهای جدید پرند، هشتگرد، ایوانکی و شهرهای پاکدشت و رباط کریم احداث خواهد شد و ساکنان شهر تهران صرفا مجاز به ثبت نام در این شهرها بودند. از اردیبهشت ماه سال جاری برای کسانی که در ثبت نام نهضت ملی مسکن دچار اشتباهاتی مثل انتخاب شهر شده‌اند امکان ویرایش فراهم شده و تا پایان اردیبهشت این مهلت وجود دارد.

هم‌چنین درخصوص سابقه مالکیت نیز در ثبت نام‌های جدید تغییراتی صورت گرفته است. پیش از این شرط سابقه مالکیت بیش از ۱۶ سال بود که به پنج سال کاهش یافته است. بر این اساس برخی متقاضیان طرح اقدام ملی که از سال ۱۳۹۸ نام‌نویسی کردند و به دلیل شرط سابقه مالکیت ۱۶ ساله از این طرح کنار گذاشته شدند می‌توانند با توجه به ادغام طرح اقدام ملی با نهضت ملی مسکن و تسهیل شرایط، از این  فرصت استفاده کنند و مجددا به طرح برگردند.

وام واحدهای نهضت ملی مسکن در تهران ۴۵۰ میلیون تومان، دیگر کلانشهرها ۴۰۰ میلیون، مراکز استانها ۳۵۰ میلیون، سایر مناطق شهری ۳۰۰ میلیون و روستاها ۲۵۰ میلیون تومان با نرخ سود حداکثر ۱۸ درصد تعیین شده است. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن ۴.۵ میلیون تومان خواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا