راه و شهرسازیمجله خبری

میانگین پیشرفت فیزیکی نهضت ملی مسکن در اصفهان به ۱۶ درصد رسید

به گزارش ساختمان آنلاین: از وزارت راه و شهرسازی «علیرضا قاری قرآن» میزان ثبت نام کنندگان طرح نهضت ملی مسکن در سطح این استان را ۴۱۹ هزار و ۳۶۸ نفر برشمرد و افزود: تاکنون ۱۴۲ هزار و ۵۶۸ نفر حائز شرایط اولیه بوده‌اند که تعداد ۳۷ هزار و ۴۵۵ نفر انصراف داده‌ و از این تعداد ۲۰ هزارو ۸۳۹ نفر واریز وجه داشته‌اند.

وی در مورد وضعیت پالایش‌ متقاضیان نیز گفت:پرونده متقاضیان در حال بررسی است، پالایش‌های سه گانه متقاضیان طرح (نهضت ملی مسکن) که شامل سابقه مالکیت، فرم «ج» و تأهل است در ستاد وزارت راه و شهرسازی انجام شده است. پالایش شرط چهارم برای متقاضیان این طرح در استان اصفهان (سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا) در استان انجام می‌پذیرد و هم‌اکنون نیز به صورت مستمر نتیجه بررسی‌های انجام‌شده و از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع داده می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اعلام سهمیه چهار ساله استان در طرح نهضت ملی مسکن که ۲۰۳ هزار واحد است، خاطر نشان کرد: بیشترین ثبت‌نام برای طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان در سه شهر بهارستان، شاهین شهر و فولادشهر بوده که میزان ثبت نامی‌ها در بهارستان ۱۴۵ هزارو ۸۲۲ نفر، در شاهین شهر ۵۲ هزار و ۴۱۰ نفر و در فولادشهر ۵۱۰هزار و ۸۵ نفر است.

قاری قرآن با اعلام اینکه در بعضی از شهرهای استان عملیات اجرایی شروع و فونداسیون، اسکلت و سقف در حال اجرا است، بیان کرد: میانگین پیشرفت فیزیکی ساخت مسکن در سطح استان حدود ۱۶ درصد است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بالغ بر ۷۵۰۰ هکتار زمین شناسایی و در حال بررسی در کمیته‌ها و کمسیون ماده پنج استان است، تصریح کرد: در برخی از شهرهای استان مشکل کمبود زمین وجود دارد که پیگیری برای رفع آن در حال انجام است و احداث شهر جدید نیز در حال پیگیری است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان در مورد چگونگی اجرای بیمه کیفیت واحدهای مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن استان افزود: ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن چه به صورت انبوه سازی باشد و چه بصورت گروهی و یا توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث شود، با اخذ مجوز و پروانه ساخت شروع می‌شود و به منظور اخذ پروانه ساخت، تهیه نقشه‌های معماری، سازه، تاسیسات برق و مکانیک براساس ضوابط و قوانین مربوطه تحت ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی و آئین نامه اجرایی آن صادر می‌شود.

وی گفت:عملیات اجرایی این واحدها تحت نظارت ناظرین و مجریان ذیصلاح و با بیمه کیفیت انجام می‌پذیرد لذا تمام موارد مربوط به استحکام و مقاومت ساختمان چه به لحاظ ایستایی و مقاومت در برابر زلزله و چه عمر مفید ساختمان در نظر گرفته شده است. تمامی زمین‌های در نظر گرفته شده از لحاظ انطباق با طرح جامع و طرح تفصیلی شهر، بررسی و کنترل می‌شود. در تمامی طرح‌های تفکیکی جهت احداث بنا، در کمیته بررسی طرح‌های آماده سازی مجددا مورد بررسی و نقد قرار گرفته و از لحاظ رعایت ضوابط ومقررات شهرسازی کنترل می‌شود.

قاری قرآن همچنین در مورد طرح مسکن مهر در این استان گفت: طرح مسکن مهر در استان اصفهان تکمیل شده است و بخشی که در شهرهای جدید باقیمانده بود نیز تعیین تکلیف شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان توصیه کرد: از آنجایی‌که پیشرفت پروژه‌ها همیشه به آورده متقاضیان گره خورده است ضروری است در پرداخت اقساط خود به‌موقع و سروقت اقدام کنند تا شاهد پیشرفت درخور پروژه‌ها و حصول نتیجه مطلوب باشند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا