مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

ثبت‌نام ۴ میلیون نفر در نهضت ملی مسکن

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان ملی زمین گفت: چهار میلیون نفر ثبت نامی با مشخصات در سامانه وزارت راه و وشهرسازی داریم که فاقد مسکن و متاهل هستند.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، ارسلان مالکی صبح امروز ۱۸ تیرماه در جلسه شورای مسکن استان کرمان اظهار کرد: چالش بزرگ ما در کشور کمبود مسکن است و دنبال هدفی غیر از تامین مسکن برای مردم نیستیم.

وی با تاکید بر اینکه هدفی جز خانه‌دار کردن مردم نداریم، افزود: از سال ۹۵ تا ۱۴۰۰ به ازای هر ۱۰۰ خانواری که در کشور تشکیل شده ۶۰ خانه ساخته شده و کمبود انباشته شده و عقب ماندگی به دلیل کم کاری دولت‌های گذشته در حوزه مسکن وجود دارد.

مالکی با بیان اینکه از سوی دیگر سیاست‌های جمعیتی هم داریم و می‌خواهیم تشکیل خانوار داشته باشیم، تصریح کرد: چهار میلیون نفر ثبت نامی با مشخصات در سامانه وزارت راه و وشهرسازی داریم که فاقد مسکن و متاهل هستند اما جاذبه ایجاد نکردیم و کسی نیامده پرونده تشکیل بدهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در کرمان نیز همینگونه است و ۱۲۲ هزار نفر از متقاضیان در این استان سه استعلام سبز دارند، یعنی خانه نگرفته و متاهل هستند، ۴۸ هزار نفر شرط چهارم را نیز دارند.

وی اظهار کرد: استان کرمان در نگاه توسعه‌ای باید برای ۱۲۲ هزار نفر برنامه‌ریزی داشته باشد و غیر از این نتیجه نمی‌گیریم.

مالکی در پایان با اشاره به مسئله تامین زمین نهضت ملی مسکن گفت: طبق قانون، تامین زمین وظیفه استان است و باید با هم افزایی و کمک دستگاه‌های مربوطه این مسئله را حل کرد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین تاکید کرد: تا یک ماه آینده کسری زمین نهضت ملی در شهرهایی که مشکل دارند، تعیین تکلیف شود.

وی در پایان اظهار کرد: برای تامین زمین مسکن برای کارگران صنایع و کارخانجات براساس تقاضا، مطالعه ایجاد چند شهرک انجام شده تا تامین مسکن کارگران صنعتی را آنجا انجام بدهیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا