مجله خبریراه و شهرسازی

اذعان استاندار تهران بر عقب ماندگی در اجرای نهضت ملی مسکن

استاندار تهران بر عقب ماندگی در اجرای نهضت ملی مسکن در این استان اذعان کرد و خواستار جبران آن شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از مهر، علیرضا فخاری در جلسه شورای مسکن استان تهران که در شهر پرند برگزار شد، اظهار داشت: در سطح استان تهران حدود ۵۰۰ هزار واحد برای طرح نهضت ملی مسکن تعهد داده ایم که نسبت به اجرای آن قدری عقب ماندگی داریم.

وی گفت: باید شناسایی و تعیین اراضی با قابلیت ساخت در اولویت باشد، تا عقب ماندگی در این حوزه جبران شود.

استاندار تهران ادامه داد: فرمانداران با تشکیل جلسه نسبت به شناسایی اراضی مستعد اقدام کنند و تأمین زمین از طریق الحاق، تغییر کاربری، تأمین اراضی از طریق بافت فرسوده و بازآفرینی و ایجاد تسهیلات برای داوطلبین ساخت مسکن در بخش خصوصی اقدام شود.

فخاری عنوان کرد: اولویت صدور پروانه برای نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شود تا جامعه هدف یعنی دهک‌های یک تا چهار در قالب طرح ملی مسکن تحت پوشش قرار گیرند.

وی سپس گفت: کارگروهی با ترکیب بخش‌های مختلف از جمله برنامه و بودجه، حوزه عمرانی شهرداران و غیر تشکیل شود تا برای آینده پژوهی جهت توسعه سطحی جمعیت تصمیم گرفته شود و در در طرح تلفیقی به نقطه‌ای برسیم که اگر نیاز باشد شهرهای اقماری با ضوابط جدید ایجاد شود.

فخاری افزود: فرمانداران گزارشی از میزان ظرفیت طرح بازآفرینی شهرستان‌ها را ارائه دهند، همچنین آخرین وضعیت همکاری بانک‌ها گزارش شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا