مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

۱۵ هزار هکتار زمین نهضت ملی مسکن تامین شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که برای نهضت ملی مسکن شهرهای جدید ۲۰ هزار هکتار زمین نیاز است، گفت: تاکنون ۱۵ هزار هکتار زمین تامین شده است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، علیرضا جعفری یادآور شد: تاکنون برای 200 هزار واحد نهضت ملی مسکن  شهرهای جدید تعریف پروژه شده که در دستور کار و اقدام است. شرکت عمران با توجه به آورده متقاضیان باید برای 30 هزار متقاضی جدی،  معادل 30 هزار واحد پروژه تعریف پروژه کرده است.

وی با بیان این‌که 30 هزار واحد جدید در مناطقی از شهرهای جدید اعلام نیاز شده که کسری زمین وجود دارد و شامل شهرهای اصلی است، افزود: با هماهنگی انجام شده و با بهره‌مندی از ظرفیت هایی که در موضوع شناسایی زمین و اخذ مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری، الحاقی و تغییر کاربری و ایجاد شهرک های جدید داریم تلاش می‌کنیم تا پایان سال کسری زمین در شهرهای اصلی تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: همچنین در تلاشیم تا در 6 شهر اصلی  هشتگرد، پرند، صدرا، بهارستان، سهند، گلبهار اراضی موردنیاز با توجه به نیاز متقاضیان برای مسکن تامین شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران بیان کرد:‌ با توجه به سیاست واگذاری زمین برای احداث واحد یک طبقه حیاط‌دار تدریجی و معیشت محور، در بسیاری از شهرهایی که زمین موجود است این فرصت وجود دارد تا بتوانیم تحویل زمین خانه‌های یک طبقه حیاط‌دار را در برنامه قرار بدهیم.

جعفری اضافه کرد: در 27 نقطه نوار ساحلی 10 هزار هکتار از اراضی بالقوه شناسایی شده که به زودی بالفعل خواهند شد. در مجموع برای اجرا طرح نهضت ملی مسکن 200 هزار هکتار در حوزه شهرهای جدید نیاز است که در زمان حاضر 15 هزار هکتار تعیین تکلیف و تامین شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا