مجله خبریراه و شهرسازی

برنامه وزارت راه برای کاهش دوره ساخت نهضت ملی مسکن به ۲۴ ماه

دستیار وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه کاهش دوره ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن به ۲۴ ماه، گفت: باید در ساخت‌وسازها از فناوری نوین استفاده کنیم.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، روح‌الله اکبری با اشاره به تاکید وزیر راه در رابطه با برنامه ریزی هدفمند، هوشمند و نتیجه گرا بخش های مختلف وزارت راه و شهرسازی برای حضور در نمایشگاه صنعت ساختمان، اظهار کرد: باید بتوانیم در ساخت و سازها از فناوری های نوین استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در نهضت ملی مسکن مشکلات متفاوت است؛ یکی از مسائل زمان ساخت است، الان بالای 36 ماه زمان می برد که به پنبال‌آن هستیم این مدت را به 18 تا 24 ماه کاهش دهیم.

وی تاکید کرد: قیمت تمام شده، تامین مالی (مردم پایه)، صرفه جویی در مصرف انرژی و… چهار مورد مهم در ساخت و ساز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این نشست با تاکید بر توسعه کشور در قالب طرح نهضت ملی مسکن گفت: یکی از مهمترین شاخصه ها کیفیت است، اگر ما شهری بسازم که فارغ از کیفی باشد دچار وضعیتی مانند بافت فرسوده می شویم. در صورتیکه اگر مسکن با کیفیت باشد سال‌های سال می توانیم از آن بهره ببریم.

جعفری با اشاره به ناگاه  هوشمندسازی و صنعتی سازی ، افزود: باید ادبیات و فرهنگ مورد نیاز به نگاه به شهر را تغییر دهیم. امروز برای اینکه بتوانیم ظرفیت مناسبی در حوزه مسکن داشته باشیم با بتوانیم مدیریت هزینه داشته باشیم.

وی با تاکید بر ضرورت تغییر فرمت قراردادهای پیمانکاری اضافه کرد: در شهرهای جدید فقط مسکن نمی سازیم. باید بتوانیم در خدمات عمومی، شهری، شبکه جمع آوری فاضلاب، تاسیسات شهری، انرژی و… ارتقا دهیم.

وی با اشاره به برنامه دولت برای ایجاد 27 شهرک ساحلی فرآیندها، گفت: با اجرای این برنامه ظرفیت همه تولیدکننده در بخش های عمرانی به کار گرفته خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا