مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

۲۴ هزار هکتار در مرحله الحاق به طرح نهضت ملی مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: ۲۴ هزار هکتار در مرحله الحاق به طرح نهضت ملی مسکن است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از مهر، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین ومسکن در نشست خبری با اشاره به افزایش اراضی وزارت راه و شهرسازی به طرح نهضت ملی مسکن، گفت: هم‌اکنون بالغ بر ۳۴ هزار هکتار برای طرح نهضت ملی مسکن نهایی شده و مرحله اجرایی این طرح در دستور کار است و استفاده از اراضی مازاد نیز همچنان مورد توجه است و ۵ هزار و ۳۰۰ هکتار نقض سند شده است و طرح ابتدایی مورد نیاز این طرح نیز در حال اجرا است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در ادامه تصریح کرد: ۵۰ نقطه برای شهرک سازی در سطح شهر پیش بینی شده و تا به امروز ۲۷ شهرک در مراحل مختلفی از اجرا وجود دارد و پروانه ۹ شهرک را اخذ کردیم.

وی افزود: آنچه که مورد توجه است ۳۴ هکتار از اراضی وزارت راه و شهرسازی در سراسر کشور عضو طرح نهضت ملی مسکن است علاوه بر آن ۲۴ هزار هکتار از اراضی وزارت راه و شهرسازی در مرحله الحاق به طرح نهضت ملی مسکن است.

مالکی در ادامه با اشاره به تأمین مسکن کارگران صنعتی، خبر داد و گفت: طرح تأمین مسکن برای صنعت شهرها برای کارگران در نزدیکی منطقه صنعتی و محل کارهایشان برای اولین بار در دولت سیزدهم ایجاد شد و توانستیم با برخی از متولیان اجرای این طرح تفاهم‌نامه‌هایی را اجرا کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا