مجله خبریراه و شهرسازی

بانک مسکن: تامین مالی ۳۱۲ هزار واحد نهضت ملی مسکن انجام شد

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه تقریبا به تمام وظایف در نهضت ملی مسکن عمل کرده‌ایم، گفت: تاکنون تامین مالی ۳۱۲ هزار واحد انجام شده است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، سیدعباس حسینی در مراسم بزرگداشت چهارمین سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه عهده‌دار مهم‌ترین دغدغه کشور یعنی تامین مسکن مردم هستیم، اظهار کرد: امیدواریم بانک مسکن بتواند در چارچوب تکالیف و وظایف قانونی خود این مسئولیت را به‌خوبی ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه بانک مسکن سه حجت دارد، افزود: اولین حجت، عمل به دغدغه رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم توجه به مردم در حوزه مسکن است؛ این موضوع به عنوان حجت شرعی بانک تلقی می‌شود. تحقق شعار دولت از باب اجرای قانون نهضت ملی مسکن دومین حجت بانک است.

وی ادامه داد: رفع نیاز مردم سومین حجتی است که بانک بر دوش دارد. به هر حال فرصتی برای بانک ایجاد شده تا با خانه‌دار کردن و اعطای تسهیلات به مردم، خدمت‌گزار آن‌ها باشد.

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه تاکنون تقریباً به تمام وظایف خود در حوزه قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) عمل کرده است، اضافه کرد: بانک مسکن طی دو سال اخیر یکی از موثرترین بانک‌ها در اجرای نهضت ملی مسکن بوده و تاکنون 312 هزار واحد مسکونی را تامین مالی کرده است.

حسینی بیان کرد: حجم تأمین مالی این واحدها 170 همت بوده و این موضوع از این منظر ارزشمند است که مانده‌سپرده بانک بین 220 همت تا 230 همت است؛ همچنین، نزدیک به 70 همت از پرداخت نقدی در این حوزه از محل منابع مالی بانک بوده و چنین موضوعی در تاریخ بانک مسکن بی‌سابقه است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا