راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

ارائه زمین‌های رایگان برای ساخت نهضت ملی مسکن به دولت

به گزارش ساختمان آنلاین:  «پرویز فتاح» امروز (سه‌شنبه) در حاشیه مراسم افتتاح طرح های محرومیت زدایی در جمع خبرنگاران درباره تاکید رییس جمهوری بر رفع فقر مطلق و برنامه بنیاد مستضعفان در این باره افزود:  سخنان رییس‌جمهوری معطوف به برنامه ریزی برای رفع فقر مطلق بود نه رفع فقر در مدت دو هفته.

وی توضیح‌داد: استنباط اشتباهی در برخی از رسانه‌ها شکل گرفته مبنی بر اینکه رئیس جمهوری دستور داده فقر مطلق دو هفته‌ای لغو شود. این گونه نبود بلکه وی بلافاصله جلسه دستور تشکیل کارگروهی برای برنامه ریزی رفع فقر مطلق را صادر کرد.

فتاح ادامه‌داد: وزیر تعاون نیز بلافاصله جلسه تشکیل داد و در جلسه هم برخی مسوولان دولتی نهادهای حمایتی حضور داشتند.

رئیس بنیاد مستضعفان تاکید کرد:‌ به‌طور قطع رفع فقر مطلق زمان‌بر است و مدبرانه باید حل شود اما هدف بسیار مهمی است.

وی گفت: برخی تصمیمات اقتصادی ما مسوولان فقر آفرین است که باید در آن تجدیدنظر شود، همچنین باید در تصویب قوانین به عدالت توجه شود و قوانین حمایتی باشد.

فتاح بیان‌داشت: ما اراضی بنیاد را به رایگان در اختیار نهضت ملی مسکن قرار دادیم، همچنین قرار است ۶۰ هزار واحد برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بسازیم و اینها همه در راستای رفع فقر است.

وی از آغاز اهدای بسته‌های معیشتی خانواده‌های مستضعف از هفته آینده خبر داد و افزود: همه کالاهای این بسته معیشتی به قیمت دولتی از وزارت صمت خریداری شده که شامل برنج، روغن، مرغ و دیگر اقلام می‌شود که در اختیار ساکنان ۴۰ منطقه محروم، مرزی و اطراف تهران و البرز قرار می‌گیرد.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی خاطرنشان‌کرد: تاکنون چند صد مدرسه ساخته ایم و باز هم خواهیم ساخت، اما باید جلوی تورم گرفته شود چون تورم فقر آفرین است و این کار دولت و مجلس است.

فتاح همچنین از افتتاح رسمی ساختمان پلاسکوی جدید در روز جمعه خبر داد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا