مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

استفاده از منابع فروش املاک مازاد بانک مسکن در پروژه‌های نهضت ملی

مدیرعامل بانک مسکن گفت: آمادگی داریم از ظرفیت های مولد سازی در سازمان خصوصی سازی برای توسعه بخش مسکن و رونق اقتصادی استفاده کنیم و تکالیف خود را در این بخش انجام دهیم.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از مهر، سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن طی جلسه‌ای با مالک رحمتی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل سازمان خصوصی سازی، گفت: رسالت اصلی بانک مسکن تحقق اهداف دولت در بخش مسکن است.

وی با اشاره به تعداد محدود املاک مازاد و غیر ضرور بانک مسکن گفت: درنظر داریم منابع به دست آمده از فروش این املاک را برای پیشبرد طرح‌های نهضت ملی و تأمین مالی این پروژه‌ها استفاده کنیم.

رئیس سازمان خصوصی سازی نیز طی سخنانی با اشاره به وظیفه خطیر بانک مسکن در طرح نهضت ملی گفت: بانک مسکن با اصلی‌ترین نیاز اقشار مختلف جامعه یعنی مسکن سروکار دارد و به همین دلیل فعالیت‌های این بانک در رفع مشکل مسکن مردم شایسته قدردانی است.

وی با اشاره به آمادگی سازمان خصوصی سازی برای همکاری مشترک این سازمان با بانک مسکن در خصوص تسهیل گری فعالیت‌ها افزود: بر اساس آئین نامه مولد سازی بانک مسکن به عنوان یک بانک دولتی می‌تواند از ظرفیت‌های پیش بینی شده از طریق این سازمان به منظور فروش املاک مازاد و غیر ضرور خود استفاده کرده و منابعی ایجاد کند تا بتواند به تعهدات خود در بخش تخصصی مسکن عمل کند.

رحمتی در مورد تأسیس شرکت ساختمان و بانک تهران افزود: از طریق این شرکت سعی داریم املاک مازاد سازمان‌ها و بانک‌های دولتی در شهر تهران را که قابلیت ساخت و ساز دارند مولد سازی کرده و واحدهای احداث شده را به فروش رسانیم؛ در این زمینه بانک مسکن با توجه به مأموریت اصلی که در بخش ساخت و تولید مسکن دارد؛ می‌تواند در شکل‌گیری این مجموعه مؤثر باشد. در نظر داریم از طریق صندوق‌هایی که زیر مجموعه این سازمان هستند املاک مازاد را در بازار سرمایه عرضه و به فروش برسانیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا