بورس و بازارمجله خبری

واحدهای نیمه‌ساخته هم می توانند وام بگیرند؟

به گزارش ساختمان آنلاین:  ثبت نام برای دریافت وام ودیعه مسکن از روز گذشته آغاز شد؛ در این راستا به گفت و گو با خلیل محبت خواه، مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران پرداخته است.

وی درباره وام های مسکن گفت: یکی از وام های مسکن، وام ودیعه مسکن است که برای تهران ١٠٠ میلیون تومان، مراکز استان ها ٧٠ میلیون تومان و شهرهای کوچک نیز ۴٠ میلیون تومان است و از پنج شنبه سامانه باز شده و متقاضیان وام ودیعه مسکن می توانند ثبت نام کنند و از تسهیلات استفاده کنند.

محبت خواه ادامه داد: مورد دوم وام های نهضت ملی مسکن است که ۴۵٠ میلیون تومان برای خود تهران است؛ البته در تهران نهضت ملی مسکن نداریم ولی واحدهای خود مالک و بافت فرسوده می توانند از این وام استفاده کنند. در حریم حضرت عبدالعظیم حسنی هم وام ۶٠٠ میلیون تومان است. در شهرها نیز به تناسب رقم متفاوت است. اقساط وام ۴۵٠ میلیون تومانی ٢٠ ساله است و این می تواند بهترین کمک باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی تهران درباره ساخت چهار میلیون واحد در چهار سال توضیح داد: زمین این طرح برای دو سال آماده است و در تمام استان ها عملیات اجرایی شروع شده و ما سعی خواهیم کرد امسال کل زمین های تعهدشده را آماده کنیم که عملیات اجرایی آغاز شود. این عملیات قطعا تاثیر مثبتی بر قیمت مسکن دارد زیرا عرضه و تقاضا را مدیریت می کند. تا زمانی که متقاضی باشد ما موظف هستیم زمین را تهیه کنیم و کارها را انجام دهیم.

وی در پایان گفت: این واحدها در اکثر استان ها در داخل شهرها هستند و در تهران هم افرادی که واحدهای نیمه ساخته و … دارند، می توانند این وام را دریافت کنند. واحدهای نیمه ساخته ای که در شهر تهران به صورت اسکلت بالا رفته می توانند مراجعه کنند و با دریافت تسهیلات واحد را به اتمام برسانند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا