مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

۸ هزار واحد مسکونی صنعتی‌ساز در ۸ استان ساخته می‌شود

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از ساخت نزدیک به هشت‌ هزار واحد مسکونی به روش صنعتی‌سازی در هشت استان کشور خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «حمیدرضا سهرابی» گفت: بنیاد مسکن در بندرعباس نزدیک به سه‌هزار واحد را به شکل قالب تونلی، یک‌هزار و ۲۰۰ واحد را در کرمانشاه، حدود یک‌هزار واحد در ایلام، یک‌هزار واحد در زاهدان، ۹۵۰ واحد در اصفهان، ۸۵۰ واحد مسکونی در گلستان، و تعدادی واحد را در استان‌های فارس، یزد، به روش صنعتی سازی در حال اجرا دارد.

وی با تاکید بر تبعیت از رویکرد دولت سیزدهم در صنعتی سازی برای تسریع در انجام پروژه‌های نهضت ملی مسکن، توضیح داد: اجرای واحدهای مسکونی به روش صنعتی سازی سبب دوام ساختمان‌ها و افزایش کیفیت خواهد شد.

سهرابی درباره تاثیر صنعتی سازی در کاهش قیمت تمام شده مسکن، ادامه‌داد: هر چقدر که زمان ساخت مسکن کوتاه‌تر شود، زمان کمتری برای ساخت مسکن نیاز است که این زمان کمتر به کاهش تورم منجر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا پروژه‌های بیشتری با صنعتی‌سازی دنبال شود تا هم کیفیت و هم سرعت انجام کار بالا برود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا