مجله خبریبورس و بازارراه و شهرسازی

برای ۶۶ هزار واحد مسکونی خالی برگه مالیاتی صادر شد

کارشناس مسکن گفت: تا به امروز برای ۶۶ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه برگه مالیاتی صادر شده است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، فرشید ایلاتی گفت: ظرفیت تولید مسکن بسیار خوبی در کشور داریم، بخش تولیدی کشور از بازار زمین و مسکن تغذیه می‌کند، طرف تسهیلات خوبی برای بخش تولید (صنعت) دریافت کرده و می‌گوید با این نوسانات، عایدی چندانی ندارد. به همین دلیل منابع مالی را وارد بازار مسکن می‌کند.

به گفته کارشناس مسکن،  بازار مسکن یک سود منطقی داشته باشد؛ اما اگر عده‌ای به دنبال سود‌های نامتعارف باشند باید به‌وسیله مالیات‌ها از نابسامانی در این بخش جلوگیری به‌عمل آید.

او می گوید: تاکنون برای حدود ۶۶ هزار واحد مسکونی برگه مالیاتی صادر شده که پیش بینی درآمد مالیاتی از این محل ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان است. این آمارها نشان می دهد پرداخت مالیات هر خانه خالی سالانه کمتر از ۲۳ میلیون تومان است، در صورتی که همین ملک احتکار شود که قانون هم با پرداخت ۲۳ میلیون تومان این اجازه را داده است بعد از چند سال سود بسیار زیادی را نصیب مالک می‌کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا