مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

ساخت ۴ هزار واحد مسکونی برای کارکنان دو واحد صنعتی

عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن از انعقاد تفاهم‌نامه مشترک با دو شرکت صنعتی برای تامین مسکن کارکنان و کارگران این شرکت‌ها خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از سازمان ملی زمین و مسکن، محمدمهدی بلوردی گفت: در راستای قانون جهش تولید مسکن و استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود برای تهیه مسکن، یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم استفاده از امکانات واحدهای صنعتی برای تامین مسکن کارکنان است.

وی افزود: به همین منظور امروز در نشستی، تفاهمنامه‌های جداگانه‌ای با دو مجموعه از شرکت‌های صنعتی و معدنی فعال در استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی منعقد شد.

بلوردی اعلام کرد: با توجه به توافق به عمل آمده و بر اساس این تفاهم‌نامه‌ها نزدیک به ۴ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن با همکاری این شرکت‌های صنعتی ساخته خواهد شد.

عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه تسهیلات ساخت نهضت ملی مسکن ۵۵۰ میلیون تومان است، توضیح داد: در صورت استفاده از سیستم فناوری‌های نوین در ساخت این واحدها، تسهیلات به ۸۵۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

بلوردی با تاکید بر اینکه اولویت ما برای واگذاری زمین ساخت واحدهای یک طبقه و دو طبقه است و در شهرهایی که امکان ساخت واحدهای ویلایی وجود دارد، به‌صورت یک طبقه زمین واگذار می‌شود.

وی اعلام کرد: تاکنون برای تامین ۲هزار و ۳۵۰ هکتار زمین با ظرفیت بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با مدیریت ۱۴ شرکت صنعتی و معدنی بزرگ و کوچک با هدف استفاده از ظرفیت‌های فنی، مدیریتی و مالی صنایع اقدام شده است.

عضوهیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن ضمن تاکید بر همکاری مناسب سایر دستگاه‌ها در اجرای طرح صنعت شهرها ابراز امیدواریم کرد: امیدواریم سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان به خصوص وزارت نیرو برای تامین خدمات به این طرح کمک نمایند.

گفتنی است، سیاست ساخت صنعت‌شهرها از جمله سیاست‌های دولت برای استفاده از تمامی ظرفیت‌های کشور برای تامین مسکن کارکنان و کارگران شرکت‌ها و صنایع بزرگ و پیشران صنعتی با مدیریت و راهبری صنایع، استفاده از ظرفیت‌های فنی، مدیریتی و مالی شرکت‌های بزرگ در کشور است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا