راه و شهرسازیمجله خبری

۶۰۰۰ واحد مسکونی به محرومان تحویل شد

به گزارش ساختمان آنلاین:  وحید خاوئی در مراسم افتتاح طرح‌های محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان با بیان اینکه بنیاد برنامه‌های محرومیت‌زدایی را اعم از کوتاه‌مدت، بلندمدت و توانمندساز برای کمک به اشتغال و معیشت مردم دنبال می‌کند، گفت: امروز ۸۹۲۷ طرح محرومیت‌زدایی با مشارکت مردم محلی افتتاح می‌شود که از سال گذشته عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

وی طرح‌های محرومیت‌زدایی و عمرانی بنیاد مستضعفان در سال گذشته را ۵۶۰ میلیارد تومان و سال جاری را ۷۱۹ میلیارد تومان عنوان و اظهار کرد: این پروژه‌ها در بخش مسکن، راه، زیرساخت‌ها، توسعه مراکز فرهنگی، درمانی، آموزشی و مساجد است.

مدیرعامل بنیاد علوی یادآور شد: استان‌هایی که محرومیت بیشتری دارند شامل سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، خراسان شمالی و آذربایجان غربی در اولویت بودند. در این پروژه‌ها هفت مرکز سلامت احداث و ۴۲۶ مرکز درمانی و بهداشتی تجهیز و تکمیل شد. همچنین ۲۶ آمبولانس به شهرهای دورافتاده واگذار شد.

خاوئی به ساخت ۱۸۵ کلاس درس در قالب ۴۵ مدرسه و نوسازی ۶۹۳ کلاس درس در قالب ۱۷۰ مدرسه اشاره کرد و افزود: ۵۹۹۹ واحد مسکونی در مناطق دورافتاده احداث شده و قالب بهره‌برداری است. همچنین ۴۸ کیلومتر راه روستایی و پل دسترسی احداث کردیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا