راه و شهرسازیمجله خبری

آغاز عملیات اجرایی 1607 واحد مسکونی در شهرهای جدید بهارستان، صدرا و مهاجران

به گزارش ساختمان آنلاین:  به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت 1607 واحد مسکونی با مشارکت بنیاد تعاون ارتش و وزارت راه و شهرسازی با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش و علیرضا جعفری معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در محل بنیاد تعادون ارتش به صورت ویدئو کنفرانسی در سه شهر جدید بهارستان، صدرا و مهاجران برگزار شد.

رستم قاسمی در این مراسم ضمن قدردانی از تمامی کسانی که پروژه یادشده را به مرحله شروع عملیات اجرایی رسانده اند، گفت: در حال حاضر ۱۰۴ هزار واحد در کل نیروهای مسلح اعم از ارتش و سپاه و نیروی انتطامی در حال ساخت است و امیدواریم با سرعت گرفتن ساخت مسکن، بتوانیم به ظرفیت ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح کشورمان برسیم.

وی در ادامه عنوان کرد: ما ۲۰ شهر جدید در کشور داریم و ساخت ۲۰ شهر و شهرک جدید هم مصوب شده است که ساخت آنها می تواند بخش زیادی از مشکلات حوزه مسکن ما را حل کند. در شهرهایی که زمین داریم و اتفاقا تعدادشان هم کم نیست، ما تسهیلات به متقاضان می دهیم و آنها می توانند برای خودشان خانه های ۲۰۰ متری و به صورت ویلایی (یک طبقه یا دو طبقه) بسازند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ما یقین داریم که می‌توانیم ظرف چهار سال چهار میلیون واحد مسکونی بسازیم، اضافه کرد: انشاءالله با پتانسیل و توان خوبی که در معاون جدید مسکن و ساختمان وزارت راه وجود دارد، این امر شدنی است و محقق می شود.

قاسمی که در حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش صحبت می کرد، گفت: بعضی از زمین های ارتش زمین های گرانقیمتی است و می توانید با استفاده از مولدسازی، از پول آن برای استفاده کارکنان ارتش استفاده کنید. ما هم در جاهایی که زمین داریم، آن را در اختیار شما قرار می دهیم و هیچگونه محدودیتی هم در این رابطه نداریم. زمین های ما مجانی است. بعضی جاها هم که زمین نداریم، از ارتش انتظار داریم که واحدهای مسکونی را در زمین های خودش بسازد.

وی با بیان اینکه موارد خوبی در شورای عالی مسکن از تصویب گذشته و دست این وزارتخانه برای کمک به خانه دار شدن کادر نیروهای مسلح کشور باز است، ابراز امیدواری کرد تا چهار سال آینده کسی نباشد در نیروهای مسلح که مسکن نداشته باشد و گفت: تنها انتظار ما از شما این است که به ساخت واحدها، سرعت بدهید.

همچنین در این مراسم، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: به عنوان یک فرد ناظر که از بیرون به وظایف و فعالیت ها و اقدامات وزارت راه و شهرسازی نگاه می کنم، باید اعتراف کنم اقداماتی که وزیر محترم راه و شهرسازی سرلوحه کار خودش قرار داده، اقداماتی جهادی و الهی است و البته از وزیری جهادی و ولایی و ایثارگر، جز این هم انتظاری نیست.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب برای رسیدگی به وضعیت معیشت کارکنان نیروهای مسلح و نزاجا، افزود: ما تلاش کرده ایم گام هایی برای خانه دار کردن کارکنان نیروهای مسلح برداریم. در حال حاضر برای تامین منابع مالی ساخت ۲۳ هزار خانه سازمانی برای کارکنان، از تهاتر استفاده می کنیم و انشاءالله با همتی که شکل گرفته است، در همین مدت بتوانیم کارکنان نیروی زمینی ارتش را صاحب خانه کنیم.

در این مراسم، همچنین علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید هم با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، از حصول توافق با ارتش برای واگذاری ۴۴۵ هکتار اراضی در پرند برای ساخت بالغ بر ۲۱۰۰واحد مسکونی در فاز نخست این اراضی در پرند خبر داد و ابراز امیدواری کرد به زودی کلنگ شروع عملیات اجرایی این پروژه ها نیز به زمین زده شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همچنین با تاکید بر اهمیت استفاده از فناوری های جدید در ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن، از فرمانده نیروی زمینی ارتش خواست تا در ساخت واحدهای یادشده برای کارکنان ارتش از صنعتی سازی استفاده شود که مورد استقبال سرتیپ حیدری قرار گرفت.

هادی عباسی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه تمامی امکانات لازم در این وزارتخانه برای حل معضل مسکن در کشور بسیج شده است، از مسئولان عالی رتبه در نیروهای مسلح خواست تا نسبت به استفاده از ظرفیت بانک سپه (بانک عامل نیروهای مسلح) برای استفاده از تسهیلات جهت ساخت واحدهای مسکونی کارکنان ارتش استفاده شود.

در این مراسم همچنین رئیس بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بجز ۶۴ هزار واحد مسکونی در حال ساخت برای کارکنان نیروهای مسلح، ۱۰۰ هزار واحد دیگر هم آماده توافق است، گفت: تاکنون ساخت نیمی از سهم واحدهای طرح نهضت ملی مسکن برای نیروهای مسلح را ارتش تقبل کرده و در حال ساخت آنهاست.

در پایان این مراسم، ضمن امضای تفاهمنامه میان رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، عملیات اجرایی ساخت 1607 واحد مسکونی با مشارکت بنیاد تعاون ارتش و وزارت راه و شهرسازی به صورت ویدئو کنفرانسی در شهرهای یادشده برگزار شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا