بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

آغاز عملیات عمرانی بیش از۳۰ هزار واحد مسکونی درتهران

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، عبدالمطهر محمدخانی درباره فلسفه شکل‌گیری قرارگاه جهادی مسکن در پایتخت توضیح داد: در پی ابراز نارضایتی رهبر معظم انقلاب و تأکید بر حل مسأله مسکن در کشور، قرارگاه جهادی مسکن با دستور شهردار تهران از روز ۱۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ ماهیت پیدا کرد.

شناسایی گلوگاه‌های بروز آشفتگی در حوزه مسکن 

وی افزود: در تاریخ مذکور، شهردار تهران از مدیران ستادی و شهرداران مناطق ۲۲گانه، شناسایی گلوگاه‌های بروز آشفتگی در حوزه مسکن را خواستار شد و بر این اساس مقرر شد، درباره مواردی که در حیطه اختیارات و وظایف مدیریت شهری است، در جلسات مستمر قرارگاه جهادی مسکن هم‌اندیشی و تصمیم‌گیری شود.

محمدخانی درباره آخرین وضعیت تفاهم‌نامه‌های ساخت مسکن در پایتخت بر اثر تسهیل‌گری شهرداری تهران نیز گفت: یکی از مأموریت‌های قرارگاه جهادی مسکن، تسهیل در فرآیندهای قانونی ساخت مسکن در محدوده پایتخت و نوسازی بافت فرسوده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس، شهرداری تهران تاکنون تفاهم‌ ساخت ۳۸۰ هزار واحد مسکونی با دستگاه‌های مختلف از جمله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، دانشگاه‌ها، نهادهای نظامی و شبکه بانکی را منعقد کرده است. نکته قابل توجه این‌که از میزان۳۸۰ هزار واحد مسکونی تفاهم و برنامه‌ریزی شده، بر اثر مولدسازی اراضی رسوبی تحت تملک شهرداری تهران، ظرفیت ساخت ۲۹ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی ایجاد شده که مجوزهای قانونی ساخت‌ ۵۷۵۰ واحد مسکونی در اراضی مذکور صادر شده است.

سخنگوی شهرداری تهران ضمن تأکید بر دغدغه مدیران شهری برای تحرک صنعت ساختمان و استفاده از ظرفیت‌های شهرداری برای کاهش دغدغه مسکن شهروندان، گفت: شهردار تهران و اعضای قرارگاه جهادی مسکن، مستمر در حال پیگیری اخذ مجوزها و پیشروی عملیات اجرایی ۳۸۰ هزار واحد مسکونی مورد تفاهم هستند. طبق آخرین بررسی‌ها، تاکنون احداث ۳۰ هزار و ۳۰۰ واحد ناشی از تفاهم‌های مورد اشاره آغاز شده است.

دعوت شهرداری از کلیه دستگاه‌ها برای سرمایه‌گذاری و ورود به ساخت‌وساز در پایتخت

وی در پایان دعوت شهرداری از کلیه دستگاه‌ها برای سرمایه‌گذاری و ورود به جریان ساخت‌وساز در پایتخت را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد که رونق صنعت ساختمان و خروج از بن‌بست‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه محقق شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا