مجله خبریبورس و بازارمجلس و ارگان ها

بانک‌های متخلف در پرداخت وام ساخت مسکن جریمه می‌شوند

کارشناس مسکن گفت: درحال حاضر روند همکاری برخی از بانک‌های دولتی در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن مناسب بوده، اما با بابانک‌های متخلف برخورد می‌شود.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ایرج رهبر کارشناس مسکن گفت:  درحال حاضر روند ساخت مسکن در استان تهران در قالب اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن بسیار خوب در حال اجرا است و میانگین قیمت این پروژه‌ها که از سال ۱۴۰۰ در قالب مسکن ملی به انبوه سازان واگذار شده به ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد.

او می‌گوید: روند اجرا و تسریع در ساخت این پروژه‌ها منوط به تزریق منابع مالی است که در این بخش خوشبختانه همکاری بانک‌های دولتی از جمله مسکن، ملی، صادرات و تجارت خوب بوده، اما به نظر می‌رسد که همکاری سایر بانک‌ها از جمله بخش خصوصی در این زمینه چندان مناسب نبوده است.

رهبر اظهار کرد: در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن که ۵۵۰ میلیون تومان است سیاست گذار بانک مرکزی است که در این بین باید تمامی بانک‌ها را در حوزه پرداخت تسهیلات پای کار بیارد، اما متاسفانه در حال حاضر شاهد آن هستیم که در این بین چندان بانک‌های خصوصی همکاری نمی‌کند که در چنین شرایطی باید طبق قانون و طبق برنامه هفتم از اعتبارات این بانک‌ها کاسته و به اعتبارات سایر بانک‌ها اضافه شود.

کارشناس مسکن بیان کرد:  در چنین شرایطی باید بانک مرکزی جرائمی جهت افزایش همکاری بانک‌ها و ترغیب آن‌ها برای پرداخت بیشتر تسهیلات فراهم کند تا زمینه برای افزایش سرعت اجرای طرح‌ها بیشتر شود.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا