بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

شرایط اخذ وام مسکن متاهلی دانشجویان

به گزارش ساختمان آنلاین: وام ودیعه مسکن متاهلی در تهران ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، در سایر کلان شهرها ۲۶ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت وام مسکن متاهلی اعلام شد. این وام یک بار در هر مقطع تحصیلی پرداخت می‌شود.

اجاره‌نامه رسمی می‌بایست دارای کد رهگیری از دفاتر مشاورین املاک مجاز باشد، اجاره‌نامه از لحاظ مکانی می‌بایست در شهر محل تحصیل یا محل سکونت دانشجو باشد و همچنین اجاره‌نامه می‌بایست به نام دانشجو و یا همسرش و یا هر دوی آن‌ها باشد.

مدت‌زمان اجاره‌نامه می‌بایست در نیم‌سالی که دانشجو تقاضا می‌کند، اعتبار داشته باشد.

دانشجو پس‌از فارغ‌التحصیلی باید مطابق قوانین مبلغ وام را به‌صورت یکجا پرداخت کند، درصورتی‌که زوجین دانشجو باشند فقط یکی از آن‌ها می‌توانند از وام مسکن متاهلی بهره‌مند شود.

وام مسکن متاهلی به دانشجویی که آخرین نیمسال تحصیلی مجاز خود را می‌گذراند تعلق نمی‌گیرد، دانشجوی متأهل ساکن در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های دولتی و یا غیردولتی هم هم‌زمان مجاز به استفاده از وام مسکن متأهلی نیست.

دانشجوی متأهل دارای فرزند که به‌علت شهادت، فوت، متارکه و یا از کارافتادگی همسر، سرپرستی فرزند یا فرزندان خود را برعهده دارد با ارائه مدارک و مستندات قانونی می‌تواند از این وام بهره‌مند شود.

سامانه دانشجویی (پورتال صندوق) برای ثبت تقاضای دانشجویان از ۴ آبان ۱۴۰۰ ‬تا یک دی ۱۴۰۰ فعال خواهد بود و ضرورت دارد تمامی دانشجویان متقاضی واجد شرایط نسبت به ثبت تقاضای خود در سامانه مذکور براساس جدول زمانبندی اقدام کنند.

عرشه آنلاین

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا