بورس و بازارمجله خبری

وام مسکن ارزان شد

به گزارش ساختمان آنلاین:  بهای هر برگه تسهیلات وام مسکن به کانال قیمت ۱۱۰ هزار تومان وارد شد و امروز هر برگه اوراق وام مسکن به طور میانگین با قیمت حدود ۱۱۷ هزار تومان معامله می‌شود.

این در حالی است که قیمت معامله اوراق مسکن دقایقی پیش در بازه قیمت کمتر هم ثبت شده است. برای دریافت وام مسکن بدون سپرده گذاری افراد می‌توانند اوراق وام مسکن را از فرابورس خریداری کنند.

برای هر یک میلیون تومان وام مسکن باید دو برگه تسهیلات مسکن خریداری کرد. به این ترتیب برای دریافت وام ۴۸۰ میلیون تومانی مسکن نیاز به ۹۶۰ برگه وام مسکن است و با قیمت فعلی اوراق وام مسکن یک زوج تهرانی برای دریافت سقف وام مسکن باید بیشتر از ۱۱۲ میلیون تومان بپردازند.

چندی پیش بانک مسکن برای کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن، طرح فروش نیم بهای وام مسکن را تصویب کرد که بر اساس آن افراد می‌توانند اوراق وام مسکن را با ۵۰ درصد تخفیف بخرند، اما باید وام خود را به جای ۱۲ سال در هشت سال تسویه کنند و به جای پرداخت سود ۱۷.۵ درصد باید ۱۸ درصد سود وام بدهند.

بانک مسکن اعلام کرده است که افراد برای دریافت وام نیم بهای مسکن تا پایان اسفند ماه فرصت دارند و افرادی که از طریق بانک مسکن تا پایان اسفند برای دریافت وام نیم بهای مسکن اقدام کنند تا پایان اردیبهشت مهلت دارند که اوراق خود را خریداری نمایند.

اقتصاد24

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا