بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وام ودیعه مسکن پرداخت شد

به گزارش ساختمان آنلاین:بر اساس گزارشی که وزارت راه و شهرسازی برای ارائه به هیئت دولت در خصوص اقدامات این وزارت خانه از ۱۰۰ روز فعالیت خود در بخش‌های مختلف از جمله بازار اجاره مسکن تهیه کرده، به موضوع اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن اشاره کرده است.

۸.۵ هزار میلیارد تومان وام ودیعه در سال جاری پرداخت شد

بر اساس مصوبه جلسه ۷۲ ستاد ملی مقابله با کرونا در ۲۳ خرداد امسال قرار شد به مستأجران تسهیلات کمک ودیعه مسکن پرداخت شود که در تهران ۷۰، کلانشهرها ۴۰ و سایر شهرها ۲۵ میلیون تومان بوده است.

نرخ سود این تسهیلات ۱۳ درصد و بازپرداخت آنها ۵ ساله تعیین شده است.

سقف اعتباری این تسهیلات، ۱۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که بر اساس آنچه وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده، تا کنون ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از این تسهیلات به ۳۲۲ هزار مستأجر در سراسر کشور پرداخت شده است.

جزئیات پرداختی‌های وام ودیعه مسکن در سال ۱۳۹۹

ضمن اینکه ستاد ملی کرونا بار دیگر در ۷ مهر امسال ثبت نام وام ودیعه مسکن را تا پایان آذر ماه و اعطای این تسهیلات از سوی بانک‌ها را برای کسانی که پرونده تشکیل داده اند، تا پایان بهمن سال جاری تمدید کرده بود.

تسهیلات کمک ودیعه مسکن در جلسه ۳۱ ستاد ملی کرونا در ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ نیز برای نخستین بار اعطای تسهیلات به مستأجران را تصویب کرده بود.

ارقام تسهیلات فوق برای سال گذشته در تهران ۵۰، کلانشهرها ۳۰ و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان بود؛ اما سقف اعتباری آن ۲۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود.

سال قبل ۲۲۵ هزار مستأجر وام ودیعه مسکن دریافت کرده بودند.

تفاوت آمار بانک مرکزی و وزارت راه / ‬ بانک مرکزی: ۱۳ هزار میلیارد تومان وام ودیعه داده ایم

اعلام پرداخت رقم ۸.۵ هزار میلیارد تومان وام ودیعه مسکن از سوی معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در حالی است که هفته گذشته (۷ آذر) شهرزاد دانشمندی مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی از پرداخت ۱۳ هزار میلیارد تومان وام ودیعه مسکن و اتمام اعتبارات در نظر گرفته شده برای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داده بود.

گفتنی است تا کنون حدود یک میلیون و ۵۴۰ هزار متقاضی برای دریافت این تسهیلات در سال جاری ثبت‌نام کرده‌اند که تنها ۳۲۲ هزار نفر از آنها موفق به درافت این تسهیلات شده اند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا